اقتصاد

آلمان نسبت به قبل کالای کمتری از روسیه وارد می‌کند اما پول بیشتری می‌دهد

آلمان نسبت به قبل کالای کمتری از روسیه وارد می‌کند اما پول بیشتری می‌دهد

داده‌های اداره آمار فدرال آلمان نشان می‌دهد که واردات این کشور از روسیه در ماه ژوئیه نسبت به مدت مشابه سال قبل ۴۵.۸ درصد کاهش یافته اما هزینه بیشتری برای این واردات از سوی آلمان پرداخت شده است.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از راشاتودی، داده‌های اداره آمار فدرال آلمان که روز دوشنبه منتشر شد، نشان می‌دهد که واردات این کشور از روسیه در ماه ژوئیه نسبت به مدت مشابه سال قبل 45.8 درصد کاهش یافته است.

با این حال، این ارقام نشان می دهد که از نظر ارزش، واردات محصولات روسی آلمان با افزایش 10.2 درصدی به 2.9 میلیارد یورو (2.94 میلیارد دلار) رسیده است.

این عدم تعادل بین هزینه و حجم واردات آلمان به دلیل افزایش شدید قیمت نفت و گاز به وجود آمده است. ارزش واردات انرژی از روسیه نیز با وجود حجم بسیار کمتر خرید در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، با 1.6 درصد افزایش به 1.4 میلیارد یورو رسید.

تولید ناخالص داخلی آلمان در سال 2023 به شدت کاهش می‌یابدناامیدی آلمان از همسایگان خود برای تأمین گاز

بر اساس این گزارش، در همین دوره، صادرات آلمان به روسیه نسبت به مدت مشابه سال قبل شاهد کاهش قابل توجه 56.8 درصدی بوده است.

آلمان، همراه با دیگر کشورهای اتحادیه اروپا، به دنبال کاهش وابستگی خود به واردات سوخت‌های فسیلی روسیه بوده و از اواخر فوریه، زمانی که مسکو عملیات نظامی خود را در اوکراین آغاز کرد، این تلاش ها را افزایش داده است.

در اوایل ماه جاری میلادی، مرکز تحقیقات انرژی و هوای پاک فنلاند (CREA) گزارش داد که بیش از نیمی از 158 میلیارد یورویی که روسیه از صادرات نفت و گاز در شش ماه گذشته به دست آورده است، توسط کشورهای اتحادیه اروپا پرداخت شده است.

بر اساس گزارش ها، این بلوک 54 درصد از کل صادرات انرژی روسیه را از اواخر فوریه به ارزش حدود 85 میلیارد یورو وارد کرده است.

انتهای پیام/

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا