جامعه

"اشوان" رکورد قیمت بلیت کنسرت را شکست/ گران‌ترین قیمت 700هزار تومان

"اشوان" رکورد قیمت بلیت کنسرت را شکست/ گران‌ترین قیمت ۷۰۰هزار تومان

یکی از خوانندگان موسیقی پاپ با قیمت بلیت‌هایی که از ۳۰۰هزار تومان آغاز می‌شود و تا ۷۰۰هزار تومان بالا می‌رود، رکورد بالاترین قیمت بلیت کنسرت و البته میانگین قیمت را شکست.

– اخبار فرهنگی –

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، بازار کنسرت‌های موسیقی برای دو سال تعطیل بود، دو سالی که کرونا به همه چیز آسیب زد. اکنون چند ماهی است که کنسرت‌ها دوباره از سر گرفته شده است. آنچه بیش از همه در این چند ماه نمود پیدا کرده، بالا رفتن قیمت بلیت کنسرت‌ها است،
قیمت‌هایی که تا پیش از کرونا بالاترین رقم‌هایش به 200 و در برخی موارد خاص به 300 هزار تومان می‌رسید سال گذشته و در ماه‌های پایانی سال، قیمت کنسرت‌ها به 500 هزار تومان هم رسید.

اکنون اما رقم بالا و بالاتر رفته است، البته فراموش نکنیم که گرانی و تورم در همه عرصه‌های زندگی گریبان‌گیر جامعه است البته که کنسرت از نیازهای ضروری مردم نیست و اگر قیمتش هم بالا برود، خللی در زندگی عادی مردم ایجاد نخواهد کرد، با این حال اما بالا رفتن قیمت بلیت کنسرت‌ها، حضور اقشار کم‌درآمد را در این رویدادهای هنری کم‌رنگ خواهد کرد.

در ماه‌های گذشته بیشتر کنسرت‌های پاپ با قیمت‌هایی به صحنه رفتند که معمولاً پایین‌ترین قیمت بلیت از 200 هزار تومان شروع می‌شد و تا 500 هزار تومان ادامه داشت. میانگین قیمت بلیت در این کنسرت‌ها حدود 350 هزار تومان بود.

با این حال در روزهای گذشته شاهد بودیم که قیمت برخی کنسرت‌ها به 600 و 700 هزار تومان رسید این قیمت‌گذاری توسط برگزارکنندگان کنسرت‌ها انجام می‌شود، چون برگزارکنندگان این کنسرت‌ها هیچ حمایت مالی از سوی دولت ندارند، طبیعی است که در قیمت‌گذاری کنسرت‌ها آزادانه عمل می‌کنند.

  برخی پرونده‌ها باید خارج از نوبت رسیدگی شوند

امید حاجیلی یکی از خوانندگان موسیقی پاپ قیمت بلیت کنسرتش را به 600 هزار تومان رساند. جالب اینکه این قیمت‌گذاری از 350 هزار تومان شروع می‌شود و به 600 هزار تومان می‌رسد، میانگین قیمت بلیت‌ها در این کنسرت 475 هزار تومان است.

موسیقی , کنسرت‌ ,

«اشوان» یکی دیگر از خوانندگان پاپ هم قیمت بلیت‌هایش را از 300 هزار تومان شروع کرد و تا 700 هزار تومان بالا برد. میانگین قیمت بلیت‌های این کنسرت روی 500 هزار تومان است که در نوع خودش رکوردی عجیب محسوب می‌شود.

موسیقی , کنسرت‌ ,

چنین کنسرت‌هایی تنها با حضور چند نوازنده و یک خواننده برگزار می‌شود و تعداد هنرمندان حاضر روی صحنه گاهی به 10 نفر هم نمی‌رسد.

افزایش قیمت بلیت‌ها حتی به کنسرت‌های تالار وحدت هم رسیده است، یکی از خوانندگان موسیقی نواحی قیمت بلیت‌هایش را از 100 هزار تا 300 هزار تومان تعیین کرد.

کنسرت‌های دیگری هم که در تالار وحدت برگزار می‌شود، معمولاً از 100 هزار تا 250 هزار تومان قیمت‌گذاری می‌شوند.

یکی دیگر از اجراهایی که قیمت‌گذاری بلیت‌هایش در روزهای گذشته سروصدا به‌پا کرد، کنسرت نمایش سی‌صد بود. محمدحسین توتونچیان تهیه‌کننده این کنسرت، قیمت بلیت‌ها را از 70 تا 695 هزار تومان تعیین کرده است. میانگین قیمت بلیت در این رویداد حدود 380 هزار تومان است که با متوسط قیمت بلیت دیگر کنسرت‌ها در یک حدود است.

به‌گفته برگزارکنندگان، این کنسرت ـ نمایش در حدود 220 نفر بازیگر و عوامل دارد و چهره‌هایی شناخته‌شده در عرصه موسیقی و بازیگری در آن حضور دارند.

البته کنسرت نمایش «سی‌صد» در روزهای اخیر و در حالی که هنوز شروع نشده است، با هجمه‌های بسیاری مواجه شده است، برخی از صفحه‌ها در شبکه‌های اجتماعی به نقد این اثر هم پرداخته‌اند! در حالی که این اثر هنوز روی صحنه نرفته است!

  افتتاح ۴ ابر پروژه، ۳۸ کلان پروژه و ۹۰ پروژه در پایتخت/صدور مجوز برای۲بلندمرتبه سازی درسال۱۴۰۱

کنسرت خواننده رپ با چفیه و پرچم فلسطین در قلب پاریس

انتهای پیام/+

منبع

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا