اقتصاد

این دو گروه در اولویت دریافت وام ۵۰ تا ۱۰۰ میلیونی خرید کالا

این دو گروه در اولویت دریافت وام ۵۰ تا ۱۰۰ میلیونی خرید کالا کدخبر: ۵۳۵۸۴۴ اقتصادنیوز: بنابر اعلام مدیرعامل طرح جهاد کالا کارت اعتباری خرید برای زوج‌های جوان و خبرنگاران صادر می‌شود و رقم کارت اعتباری خرید برای خبرنگاران ۳۰ تا ۵۰ میلیون تومان و برای زوج‌های جوان ۳۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان است. این دو گروه در اولویت دریافت وام ۵۰ تا ۱۰۰ میلیونی خرید کالا

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از همشهری آنلاین، طرح جهاد کالا در راستای حمایت از تولید ملی با همکاری وزارت صمت، اتاق اصناف ایران و اتاق اصناف تهران به طور رسمی آغاز به کار کرد.

با ۲۰۰ میلیون چه خودرویی بخریم؟ + جدول

این طرح با هدف رفاه خانوار ایرانی شروع شده است تا مردم بتوانند با تسهیلات سریع و بدون مراجعه به بانک، کالای ایرانی بخرند.

تسهیلات به صورت کارت‌های اعتباری ۳۰، ۵۰ و ۱۰۰ میلیون تومانی قابل استفاده است.

طبقه گفته مدیرعامل طرح جهاد کالا در مرحله نخست، ثبت‌نام از زوج‌های جوان و خبرنگاران شروع شده است.

تسهیلات خبرنگاران در مرحله واریز

«بهنام شیری» در گفت‌وگو با همشهری آنلاین در مورد نحوه تخصیص وام به خبرنگاران گفت: طبق تفاهمنامه بین وزارت صمت، جهاد کالا و وزارت ارشاد، قرار شده است که معاونت امور مطبوعاتی لیست خبرنگاران را به ما معرفی کنند.

شیری افزود: کارت اعتباری خرید برای همه خبرنگاران تا سقف ۳۰ میلیون و ۵۰ میلیون تومان صادر می‌شود.

افزایش قیمت سایپایی ها پس از آرامش چند روزه + جدول

مدیرعامل طرح جهاد کالا در مورد اینکه چه زمانی خبرنگاران می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند؟ گفت: اسم خبرنگارانی که در مراسم افتتاحیه طرح جهاد کالا در روز چهارشنبه گذشته حاضر بودند به بانک داده شده است و آنها می‌توانند برای دریافت کارت اقدام کنند. برای دیگر خبرنگاران هم به محض اینکه معاونت خبر معرفینامه آنها را برای ما ارسال کند ما بلافاصله اسامی را به بانک معرفی می‌کنیم و کارت اعتباری برای خبرنگاران صادر می‌شود و آنها می‌توانند خرید کنند.

نحوه دریافت کارت اعتباری خرید

شیری در مورد شرایط زوج‌های جوان برای دریافت کارت اعتباری کالا هم گفت: به دلیل اینکه تقاضا زیاد است فعلا فقط زوج‌های جوانی که عقدنامه آنها در سال ۱۴۰۱ ثبت شده است شامل دریافت این کارت اعتباری می‌شوند اما در حال مذاکره با بانک‌های مختلف هستیم تا منابع بیشتری جذب کنیم و ظرف چند هفته آینده احتمالا بقیه مردم هم به این طرح ملحق شوند.

مدیرعامل طرح جهاد کالا در مورد نحوه دریافت کارت اعتباری کالا بیان کرد: متقاضیان بدون نیاز به مراجعه به بانک وارد سامانه جهاد کالا به آدرس اینترنتی jahadkala.ir می‌شوند و پس از ثبت‌نام به لینک بانک می‌رسند؛ بعد از طریق کلیک روی لینک بانک به طور مستقیم به بستر بانک منتقل می‌شوند و آنجا به صورت بیومتریک افتتاح حساب کرده و مدارک و تضامین لازم را بارگذاری می‌کنند. پس از درخواست، تسهیلات ظرف کمتر از ۵ روز کاری تایید می‌شود و کارت اعتباری برای آنها پست می‌شود و می‌توانند برای خرید اقدام کنند.

شیری ادامه داد: متقاضیان در این ۵ روز می‌توانند به محل دائمی نمایشگاه بین‌المللی تهران، سالن‌های ۲۵ و ۲۶ مراجعه کنند و به صورت حضوری از کالاها بازدید کنند و وقتی کارت به دستشان رسید برای خرید اقدام کنند. گفتنی است از زمانی هم که کارت به دست مشتری می‌رسد او یک ماه زمان دارد که کالای خود را انتخاب کند و خرید کند و بعد از آن یک ماه تبدیل به تسهیلات می‌شود. اولین قسط را هم ۲ ماه بعد از روزی که کارت به دستش رسید، می‌دهد.

مدارک لازم برای دریافت کارت اعتباری خرید کالا

مدیرعامل طرح جهاد کالا در مورد مدارک لازم برای دریافت تسهیلات خرید کالا گفت: با توجه به مبلغ تسهیلات تا سقف ۳۰ میلیون تومان به سفته دیجیتال و چک صیادی نیاز است؛ اگر مبلغ تسهیلات ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان باشد چک یا سفته دیجیتال با یک ضامن نیاز است.

شیری ادامه داد: در حال برنامه‌ریزی هستیم تا مردم بتوانند سبد سهام و یا اوراق طلا و یا اموال منقول خود را به عنوان تضامین ارائه دهند. اینگونه هم ارزش اموال و پولشان حفظ می‌شود و هم هزینه‌های جاری خود را که در اینجا لوازم خانگی است، تامین می‌کنند.

وی با بیان اینکه نمایشگاه جهاد کالا یک ساله است، افزود: انواع مبلمان، لوستر، فرش، سیسمونی، لوازم خانگی و لوازم آشپزخانه در این نمایشگاه عرضه می‌شود و تولیدکنندگان موظفند حداقل ۵ درصد زیر قیمت بازار کالای خود را عرضه کنند.

طرح گردشگری آسان و طراوت سلامت

مدیرعامل طرح جهاد کالا در پایان با اشاره به اینکه گروه جهاد کالا دو طرح گردشگری آسان و طرح طراوت سلامت را هم در برنامه دارد، بیان کرد: طرح گردشگری آسان نهایی شده است و تقریبا تا ۲ هفته دیگر عملیاتی خواهد شد.

شیری افزود: در این طرح سقف تسهیلات ۳۰ میلیون تومان است و شامل گردشگری در داخل کشور است. سود این تسهیلات هم ۱۸ درصد با بازپرداخت ۳ ساله و یا ۱۶ درصد با بازپرداخت ۲ ساله است.

وی با اشاره به اینکه هر کسی تقاضا داشته باشد می‌تواند از این دو طرح استفاده کند، افزود: طرح طراوت سلامت هم در حال برنامه‌ریزی است که در آن تسهیلات بلندمدت تا سقف ۳۰ میلیون به متقاضیان پرداخت می‌شود. گفتنی است این طرح ویژه خدمات سلامت مانند پوست و مو و جراحی پلاستیک و زیبایی است که تحت پوشش بیمه نیستند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا