اقتصاد

بازار طلا زیر سلطه خبرهای سیاسی

بازار طلا زیر سلطه خبرهای سیاسی کدخبر: ۵۳۵۳۰۹ واکنش اولیه طلا در روز چهارشنبه به انتشار خبر مربوط به دریای عمان صعودی بود اما بعد از آن طلا به محدوده قیمتی روز قبل بازگشت زیرا از نظر تحلیل گران بازار نیاز به شفافیت بیشتر راجع به این موضوع دارد. بازار طلا زیر سلطه خبرهای سیاسی

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران، ​در روزهای اخیر تعادل میان عوامل صعودی و نزولی در بازار طلا برقرار است و طلا مجددا در محدوده سطح قیمتی 1777 دلاری به نوسان خود در روز چهارشنبه ادامه داد.

طلا در چهار روز معاملاتی روز چهارشنبه روندی صعودی داشته است و و در روز سه شنبه تا سقف 1786 دلاری نیز پیش رفت. در روزی که گذشت خبر مورد اصابت قرار گرفتن یک نفتکش در دریای عمان همچنین سبب افزایش جذابیت پناه‌گاه‌های امن سرمایه از جمله طلا شد.

واکنش اولیه طلا در روز چهارشنبه به انتشار خبر مربوط به دریای عمان صعودی بود اما بعد از آن طلا به محدوده قیمتی روز قبل بازگشت زیرا از نظر تحلیل گران بازار نیاز به شفافیت بیشتر راجع به این موضوع دارد.

با اینکه این خبر می تواند به جذابیت طلا کمک کند اما این عامل به تنهایی قدرت خیلی بالایی ندارد زیرا طلا برای افزایش قیمت به عقب نشینی بیشتر دلار و نرخ سود پایین تر اوراق قرضه نیاز دارد.

در روزهای اخیر به طور کلی عوامل سیاسی و ژئوپلیتیک نقش زیادی در بازارهای مختلف از جمله طلا داشته است. روز سه شنبه نیز انتشار خبری مربوط به اصابت موشک روسی به خاک لهستان، و کشته شدن دو نفر طلا را به سقف یمتی از نیمه ماه آگوست تاکنون رساند. البته پس از اینکه جو بایدن رییس جمهور آمریکا اعلام کرد که ممکن است این موشک ها روسی نباشند، قیمت طلا از این سقف عقب نشینی کرد. با توجه به اینکه لهستان عضو ناتو است این موضوع می توانست طبعات زیادی داشته باشد و به همین دلیل بازارها به این موضوع حساسیت نشان دادند.

این در حالی بود که تمام نوسانات طلا در ماه های خبری بیشتر اقتصادی و تحت تاثیر اقدامات بانک های مرکزی از جمله فدرال رزرو بوده است و به احتمال زیاد مجددا عوامل اقتصادی بر بازار چیره خواهند شد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا