جامعه

بازگشت بیش از یک میلیون زائر به کشور/ از سرگیری صدور و تمدید گذرنامه‌ها

بازگشت بیش از یک میلیون زائر به کشور/ از سرگیری صدور و تمدید گذرنامه‌ها

به گزارش ایسنا، سردار مهدی حاجیان ضمن تسلیت ایام اربعین حسینی گفت: امروز که در پایانه مرزی سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی مهران شاهد ورود و خروج عاشقان اباعبدالله الحسین (ع) در کمال امنیت و آرامش هستیم یک حس غرور آفرین به ما دست می دهد و امیدواریم بتوانیم خادمان خوبی برای زائران عزیز باشیم.

وی با بیان اینکه تا به امروز نزدیک به 2 میلیون و 698 هزار نفر از پایانه های مرزی ششگانه عبور کرده و وارد کشور عراق شدند به موج بازگشت زائران اشاره کرد و افزود: تاکنون یک میلیون و 96 هزار نفر به کشور بازگشتند و به تدریج موج برگشت زائران در حال افزایش است.

معاون اجتماعی فراجا اظهار داشت: با آغاز موج بازگشت ترافیک در محورهای مواصلاتی نیز سنگین تر می شود که به منظور رصد ترافیک این محورها و روانسازی تردد خودروها سامانه مانیتورینگ پلیس فعال شده و پهپاد های فراجا در سطح مسیرها به پرواز در آمدند.

حاجیان با بیان اینکه فراجا اقدامات خود را در سه حوزه زیرساخت ، نظم و امنیت و ترافیک برای خدمت رسانی بهتر به زائران فراهم کرده گفت: فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران تمام زیر ساخت های فنی و حر فه ای خود را در همین راستا به مرزهای ششگانه آورده و بیش از 240 گیت را در مرزهای ششگانه کشور فعال کردیم.

وی از آمادگی فراجا برای افزایش گیت های تردد در پایانه های مرزی کشور خبر داد و گفت: هم اکنون گیت های ورودی و خروجی در پایانه های مرزی به صورت 24 ساعته فعال هستند البته در برخی از مرزها مانند خسروی محدودیت زمانی همچنان وجود دارد.

بر اساس اعلام سایت پلیس، وی در خصوص آخرین اقدامات فراجا در خصوص صدور و تمدید گذرنامه اظهار داشت: تا به امروز یک میلیون و 600 هزار گذرنامه جدید و 550 هزار گذر ویژه اربعین صادر شده و 410 هزار گذرنامه منقضی شده نیز تمدید شده اند.

سخنگوی فراجا از آمادگی ادارات مهاجرت و گذرنامه برای از سر گیری صدور و تمدید گذرنامه خبر داد و گفت: البته متقاضیان باید بدانند که ظرف 72 ساعت گذرنامه به دست آنها می رسد و بنابر همین موضوع باید برنامه ریزی کنند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا