اقتصاد

بسیج حمل‌ونقل عمومی برای انتقال زائران اربعین حسینی

بسیج حمل‌ونقل عمومی برای انتقال زائران اربعین حسینی

رئیس سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای از بسیج حمل‌ونقل عمومی برای انتقال زائران اربعین در مرزها خبر داد و گفت: روز گذشته طی ۲۴ ساعت برای ۸۰۰ دستگاه اتوبوس از مرز مهران صورت وضعیت صادر شد.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم، داریوش امانی اظهار کرد: تعداد ناوگان حمل و نقل عمومی مسافری اختصاص یافته برای اعزام زائران اربعین از مبداء مرز مهران به مقصد استان‌های مختلف کشور افزایش چشمگیری یافته است و از ابتدای بامداد سه‌شنبه تا ساعت 14:30، تعداد 602 دستگاه اتوبوس از مرز مهران به اقصی نقاط کشور اعزام شده و مجموعاً 20 هزار نفر زائر را جابجا کرده‌اند.

وی افزود: این درحالی است که روز گذشته طی 24 ساعت برای 800 دستگاه اتوبوس از مرز مهران صورت وضعیت صادر شده و این تعداد اتوبوس 25 هزار زائر را جابه‌جا کردند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این که پس از مرز مهران، بیشترین زائر جابه‌جا شده طی دو روز اخیر مربوط به مرز شلمچه بود، یادآور شد: روز گذشته پنج هزار و 564 مسافر از مرز شلمچه توسط ناوگان اتوبوسی جابه‌جا شدند و از ساعت صفر بامداد امروز تا ساعت 14:30، هفت هزار نفر زائر توسط 200 دستگاه اتوبوس جابه‌جا شدند که نسبت به مدت مشابه به روز قبل رشد قابل ملاحظه ای داشته و حاکی از موج برگشت زائران به کشور است.

امانی گفت: تلاش شده با استفاده از ظرفیت و توان بیش از 1000 نفر از همکاران سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای که از استان‌های مختلف کشور در پایانه مرزی مهران حضور دارند و با بهره‌گیری از ماشین آلات مختلف این سازمان به تردد کنندگان و زواری که از همه پایانه‌های مرزی کشور عبور می کنند، خدمات شایسته‌ای ارائه شود.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر 600 دستگاه اتوبوس در پایانه برکت آماده خدمت رسانی به زوار هستند، گفت: با توجه به پایان سفر زیارتی بخش قابل توجهی از هموطنان در کربلای معلی و همچنین پیش بینی کاهش دما و افزایش روند ورود زائران اربعین حسینی به کشور، با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و تمهیدات اتخاذ شده، بخش حمل و نقل عمومی کشور با تمام امکانات و توان خود از آمادگی برای خدمت رسانی و جابه‌جایی زائرانی که سفر زیارتی آنها به پایان رسیده و به مرزهای کشورمان باز می گردند، برخوردار است.

انتهای پیام/

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا