سیاست

بیانیه اتحادیه اروپا در واکنش به حمله تروریستی به شاهچراغ

بیانیه اتحادیه اروپا در واکنش به حمله تروریستی به شاهچراغ کدخبر: ۵۳۰۵۶۳ اقتصادنیوز: پیتر استانو در توییتر نوشت: «اتحادیه اروپا به شدت حمله ترویستی به حرم مقدس شاه چراغ در شیراز در روز چهارشنبه را محکوم می‌‌کند. این حمله که داعش آن را به عهده گرفته نمونه دیگری از هدف قرار دادن شهروندان بی‌گناه توسط تروریست‌ها است. اتحادیه اروپا به خانواده‌های قربانیان تسلیت می‌گوید.» بیانیه اتحادیه اروپا در واکنش به حمله تروریستی به شاهچراغ

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از فارس، سخنگوی دستگاه سیاست خارجی اتحادیه اروپا بعد از ۲۴ ساعت سکوت درباره حمله تروریستی به حرم مطهر شاهچراغ دقایقی قبل با صدور بیانیه‌ای این جنایت را محکوم کرد.

پیتر استانو، سخنگوی دستگاه سیاست خارجی اتحادیه اروپا پس از ۲۴ ساعت سکوت، حمله تروریستی به حرم مطهر شاهچراغ (ع) را محکوم کرد، اما بخشی از بیانیه را هم به حمایت از اغتشاشات اختصاص داد.

پیتر استانو در توییتر نوشت: «اتحادیه اروپا به شدت حمله ترویستی به حرم مقدس شاه چراغ در شیراز در روز چهارشنبه را محکوم می‌‌کند. این حمله که داعش آن را به عهده گرفته نمونه دیگری از هدف قرار دادن شهروندان بی‌گناه توسط تروریست‌ها است. اتحادیه اروپا به خانواده‌های قربانیان تسلیت می‌گوید.»

با وجود این، مقام اتحادیه اروپا نتوانسته همین بیانیه را هم بدون حمایت از اغتشاشات به پایان برساند. وی در ادامه نوشته است: «همزمان، اتحادیه اروپا کماکان وضعیت در ایران را از نزدیک دنبال می‌کند و درباره گزارش‌های مربوط به استفاده نامتناسب از زور توسط نیروهای امنیتی در منطقه سقز نگران است. اتحادیه اروپا از مسئولان می‌خواهد از هر گونه خشونت امتناع کرده و آزادی شهروندان و حقوق آنها را تضمین کنند.»

عصر روز چهارشنبه چهارم آبان یک فرد مسلح با ورود به حرم مطهر شاهچراغ احمد بن موسی -علیهماالسلام- به سمت زائران شلیک کرد.

براساس آخرین آمار و تا این لحظه در این عملیات تروریستی ۱۵ نفر شهید و ۲۶ نفر زخمی شده‌اند که یک زن و دو کودک هم جزء قربانیان‌ این اقدام تروریستی هستند. در همین زمینه خبرگزاری فرانسه و همچنین خبرگزاری رویترز اعلام کردند که داعش مسئولیت این اقدام تروریستی را برعهده گرفته است.

یک منبع آگاه در این خصوص به خبرنگار فارس اعلام کرد: نام عامل این حادثه تروریستی حامد بدخشان است و برخی منابع از غیر ایرانی بودن عامل این حرکت تروریستی خبر می‌دهند.

ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران چهارشنبه شب چهارم آبان ماه در این باره در توئیتر نوشت: شاه چراغ‬⁩ ایران به خون نشست. مدعیان دروغین ⁧‫حقوق بشر‬⁩ در پس اظهارات به ظاهر بشردوستانه و ادعاهای واهی خود، دقیقا همین صحنه‌های خشونت و به خاک و خون کشیدن مردم ⁧‫ایران‬⁩ را می‌خواستند. برای آنان هدف وسیله را توجیه می‌کند.

سخنگوی وزارت خارجه همچنین در صفحه اینستاگرامش حمله تروریستی به زائران شاهچراغ را شلیک به ایران و ایرانیان خواند و گفت: تجربه نشان داده جایی که سیاست‌هایشان کارساز نباشد، اقدام تروریستی را انتخاب می‌کنند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا