سیاست

تلاش پارلمان اروپا برای تروریستی اعلام کردن روسیه

تلاش پارلمان اروپا برای تروریستی اعلام کردن روسیه کدخبر: ۵۳۵۵۷۸ اقتصادنیوز: پارلمان اروپا با متن قطعنامه ادعایی به رسمیت شناختن روسیه به عنوان کشور حامی تروریسم موافقت کرده است. این قطعنامه پیش از این از سوی «آندریوس کوبیلیوس» نخست وزیر سابق لیتوانی ارائه شده بود. تلاش پارلمان اروپا برای تروریستی اعلام کردن روسیه

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، پارلمان اروپا در راستای اقدامات خود علیه دولت روسیه، تلاش می‌کند این کشور را به عنوان حامی تروریسم معرفی کند.

درخواست برجامی وزیرخارجه پاکستان از جامعه جهانی

پایگاه اینتل ریپابلیک گزارش داد، پارلمان اروپا با متن قطعنامه ادعایی به رسمیت شناختن روسیه به عنوان کشور حامی تروریسم موافقت کرده است. این قطعنامه پیش از این از سوی «آندریوس کوبیلیوس» نخست وزیر سابق لیتوانی ارائه شده بود. اتحادیه اروپا قرار است روز ۲۳ نوامبر این قطعنامه را به رأی بگذارد.

با آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین، آمریکا و کشورهای اروپایی برای توقف پیشروی ارتش روسیه، ضمن اعمال تحریم‌های شدید و پیاپی علیه مسکو، انواع تسلیحات نظامی در اختیار ارتش اوکراین قرار دادند که به گفته کارشناسان این مسئله یکی از عوامل طولانی‌شدن جنگ در اوکراین است.

لازم به ذکر است که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه ۲۴ فوریه (۵ اسفند ۱۴۰۰) با اشاره به درخواست جمهوری‌های دونباس برای کمک به آنها جهت رهایی از ظلم و ستم رژیم کی‌یف، فرمان آغاز عملیات نظامی در اوکراین را صادر کرد. ‌

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا