جامعه

جعل لوگوی خبرگزاری تسنیم و انتساب سخنانی به وزیر ارشاد

جعل لوگوی خبرگزاری تسنیم و انتساب سخنانی به وزیر ارشاد

از شب گذشته سخنانی به وزیر ارشاد منتسب شده و در فضای مجازی در حال دست به دست شدن است. سازندگان خبر برای اعتباربخشی به این سخنان از جعل لوگوی تسنیم بهره گرفته‌اند.

– اخبار فرهنگی –

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، از شب گذشته متن و تصویری ساختگی با لوگوی خبرگزاری تسنیم از سخنان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در فضای مجازی در حال دست به دست شدن است.

از شب گذشته سخنانی به وزیر ارشاد منتسب شده و در فضای مجازی در حال دست به دست شدن است. سازندگان این خبر با هدف فریب مخاطب و باورپذیر ساختن جعل خود، اقدام به درج لوگوی خبرگزاری تسنیم کرده‌ و این صحبت‌ها را در قالبی مشابه نمایشگر موبایلی خبرگزاری تسنیم طراحی کرده‌اند.

وزیر ارشاد , موسیقی ,

در این تصویر که با تیتر «سخنان امروز وزیر با محوریت موسیقی» ساخته شده مطالبی درباره موسیقی رپ به محمدمهدی اسماعیلی منتسب شده که بیشتر شبیه یک شوخی فانتزی است. البته مضامینی که در این مطلب انتسابی آورده شده، بعید است در اندازه‌ای باشد که حتی با واکنش وزیر ارشاد همراه شود.

جالب‌تر اینکه صبح امروز در اقدامی هیجانی و قابل توجه، یک صفحه منتسب به فعالان و علاقمندان موسیقی رپ برنامه‌ای ویدئویی ویژه بررسی این خبر تولید کرده و با جدیتی قابل تأمل، به تحلیل سخنان و مواضع وزیر! در این خبر پرداخته است.

تسنیم بر خود لازم می‌دانست جهت تنویر افکار عمومی و حسب رسالت خبری خود توضیحاتی درباره این جعل فانتزی منتشر کند.

بدیهی است، موسیقی رپ فراتر از گونه‌های زیرزمینی خود که مضامینی مغایر با برخی هنجارهای پذیرفته شده جامعه ایرانی دارند، چنانچه در مسیر محتوایی مناسب به کار گرفته شود، ظرفیت‌های قابل توجهی در انتقال پیام‌های سازنده دارد.

ظهر امروز انتشار خبر دیگری با جعل لوگوی یک خبرگزاری دولتی درباره یک وزارتخانه حاشیه‌ساز شده بود.

انتهای پیام/

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا