اقتصاد

حباب سکه بزرگ‌تر شد/ ترمز افزایش قیمت طلا و سکه کشیده شد؟

حباب سکه بزرگ‌تر شد/ ترمز افزایش قیمت طلا و سکه کشیده شد؟ کدخبر: ۵۳۵۵۰۰ رییس اسبق اتحادیه طلا و سکه گفت: با توجه به محاسبه‌ای که من داشتم، در مجموع در طول یک هفته اخیر قیمت اونس جهانی به طور متوسط ۷ دلار کاهش داشته و قیمت ارز تغییری نکرده است. بر این اساس، قیمت سکه طرح جدید و طرح قدیم ۳۰۰ هزار تومان افزایش داشته که این افزایش به نوعی حباب سکه بوده است. حباب سکه بزرگ‌تر شد/ ترمز افزایش قیمت طلا و سکه کشیده شد؟

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از خبرآنلاین، روند یک هفته گذشته بازار طلا و سکه و نوسان اندک قیمت‌ها، از نوسان اندک قیمت‌ها حکایت دارد، تا جایی که تحلیلگران بازار در بررسی روند بازار، از احتیاطی می‌گویند که سکه‌بازان و خریداران طلا ترجیح داده‌اند داشته باشند و کمترین خرید و فروش در این هفته اتفاق افتاده است.

پیش‌بینی بازار ارز در هفته آینده/ قیمت دلار کاهش می یابد؟

بر همین اساس، بازار طلا و سکه یک هفته ملایم و کم‌نوسان را پشت سر گذرانده است. در همین رابطه، محمد کشتی‌آرای، کارشناس بازار طلا، درباره روند یک هفته گذسته بازار طلا و سکه گفت: هفته قبل اوراق سکه اجرایی شد که بیشتر روی کاهش حباب سکه اثر گذاشت.

قیمت طلا بالا رفت

وی با بیان اینکه ما یک هفته جالب را پشت سر گذاشتیم، افزود: البته هفته پرنوسانی را در هفته قبل داشتیم و حباب سکه به بالاترین رقم خود رسیده بود و حدود ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان حباب روی سکه ایجاد کرده بود.

رییس اسبق اتحادیه طلا و جواهر متذکر شد: در این هفته ما به طور متوسط ۷ دلار کاهش قیمت جهانی طلا را داشتیم و به جز کاهش ۷ دلاری، قیمت ارز هم نوسانات کمی داشت. این هفته نوسان قیمت ارز نسبت به هفته‌های قبل خیلی کم بود و قیمت دلار در محدوده ۳۵ هزار و ۱۵۰ تومان تا ۳۵ هزار و ۵۰۰ تومان در نوسان بود.

کشتی‌آرای با بیان این‌که قیمت جهانی طلا هم نوسان کمی داشت، تصریح کرد: با توجه به محاسبه‌ای که من داشتم، در مجموع در طول یک هفته اخیر قیمت اونس جهانی به طور متوسط ۷ دلار کاهش داشته و قیمت ارز تغییری نکرده است. بر این اساس، قیمت سکه طرح جدید و طرح قدیم ۳۰۰ هزار تومان افزایش داشته که این افزایش به نوعی حباب سکه بوده است.

وی با بیان این‌که قیمت نیم‌سکه، ربع‌سکه و سکه گرمی تغییری نکرده است، عنوان کرد: قیمت سکه طرح قدیم در آخرین معاملات دیروز ۱۵ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و سکه طرح جدید ۱۶ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان بود که همان‌طور که گفتم، نسبت به ابتدای هفته ۳۰۰ هزار تومان افزایش قیمت داشته است.

این کارشناس بازار طلا و سکه متذکر شد: نیم‌سکه ۸ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان بود، ربع‌سکه ۵ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان و سکه‌های یک گرمی هم ۳ میلیون و ۳۵۰ هزار تومان قیمت داشت که نسبت به ابتدای هفته تغییری نداشته است.

کشتی‌آرای با اشاره به روند قیمت طلا، گفت: قیمت هر گرم طلای ۱۸عیار هم یک میلیون و ۴۸۹ هزار تومان دیروز بود که روز شنبه هم همین رقم را داشت.

وی افزود: اما نکته این‌جاست که حباب سکه از یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان در ابتدای هفته به یک میلیون و ۷۰۰ هزار تومان افزایش پیدا کرده که حدود ۳۰۰ هزار تومان افزایش حباب را داشتیم.

رییس اسبق اتحادیه طلا و سکه با بیان این‌که یک هفته کم‌نوسانی را پشت سر گذاشتیم و قیمت‌ها از یک ثبات نسبی برخوردار بود، عنوان کرد: پیش‌بینی می‌شود که با توجه به شرایط فعلی چه از نظر اقتصادی و چه از نظر سیاسی، قیمت‌ها تا دوشنبه تغییری نکند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا