جامعه

حضور 100 هیأت دینی در کنگره رهبران ادیان جهانی قزاقستان

حضور ۱۰۰ هیأت دینی در کنگره رهبران ادیان جهانی قزاقستان

حدود ۱۰۰ هیأت دینی در کنگره رهبران ادیان جهانی و سنتی قزاقستان حضور یافتند.

– اخبار فرهنگی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم،‌ کارگروه کنگره رهبران ادیان جهانی و سنتی قزاقستان، 21 شهریور 1401 با حضور نمایندگان ادیان و مذاهب مختلف آغاز به کار کرد.

در ابتدای این نشست سارسانبایوف، رئیس هیأت مدیره مرکز نورسلطان نظربایف توسعه گفتگوی ادیان و تمدن‌ها و کمیسیونر پیشبرد اهداف گزارشی از اقدامات انجام گرفته برای برگزاری هفتمین اجلاس رهبران کنگره رهبران ادیان جهانی و سنتی ارائه داد. این اجلاس با این اهمیت و تعداد شرکت‌کننده بی‌سابقه است و حدود 100 هیأت دینی شرکت دارند.

سارسانبایوف از حضور 484 خبرنگار برای پوشش خبری و رسانه‌ای این اجلاس خبر داد و افزود: شرکت‌کنندگان در این اجلاس، رهبران دینی و یا رؤسای مؤسسات مذهبی و آموزشی هستند و همه آنها با امور دینی مرتبطند.

وی تصریح کرد: احمد الطیب، شیخ الازهر مصر و پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان در این اجلاس شرکت خواهند کرد.

در ادامه، معاون وزیر امور خارجه و معاون وزیر اطلاعات و توسعه اجتماعی جمهوری قزاقستان، سخن گفت و گزارشی از وبینارهای انجام شده در طول یک سال گذشته و امور اجرایی این کنفرانس ارائه داد.

پس از آن، اعضای جلسه در خصوص موضوع جلسات سخنرانان و متن بیانیه به تبادل نظر پرداختند و پیشنهاداتی در خصوص تاریخ و مکان جلسه بعدی دبیرخانه کنگره رهبران ادیان جهانی و سنتی قزاقستان ارائه دادند که مقرر شد در جلسه دبیرخانه به تصویب برسد.

پس از پایان جلسه گروه کاری، از همه اعضاء برای شرکت در مراسم افتتاح موزه ملی و ادیان قزاقستان که آثار تاریخی این کشور و آثاری از ادیان مختلف در آن نگهداری می‌شود،دعوت شد.

بنابر اعلام این خبر، کنگره هفتم رهبران ادیان جهانی و سنتی، (22تا 24 شهریورماه) با حضور پاپ فرانسیس رهبر کاتولیک‌های جهان، احمد الطیب شیخ الازهر مصر، کریل اسقف اعظم روسیه، ارباش رئیس سازمان دیانت ترکیه و الله شکور پاشازاده رئیس اداره مسلمانان قفقاز، حجت‌الاسلام محمدمهدی ایمانی‌پور، رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ج.ا.ایران و سایر نمایندگان ادیان و مذاهب مختلف برگزار می‌شود.

افتتاح دهمین اجلاس رایزنان فرهنگی / ایمانی‌پور: اقتصاد فرهنگ در اولویت رایزنان است

انتهای پیام

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا