اقتصاد

درخواست خودرویی رئیس‌جمهور کره‌جنوبی از ایلان ماسک

درخواست خودرویی رئیس‌جمهور کره‌جنوبی از ایلان ماسک کدخبر: ۵۳۶۸۱۵ اقتصادنیوز: رئیس جمهور کره جنوبی با تشریح اکوسیستم صنعت خودرو در کره‌جنوبی و شرایط سرمایه‌گذاری در این کشور، از ایلان ماسک خواست تا خودروهای الکترونیکش را در این کشور تولید کند. درخواست خودرویی رئیس‌جمهور کره‌جنوبی از ایلان ماسک

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایرنا، «یون سوک یئول» رییس جمهوری کره‌جنوبی در دیداری مجازی با ایلان ماسک میلیاردر و مالک شرکت اسپیس ایکس و تسلا درخواست کرد تا مرکزی را برای تولید خودروهای الکترونیک در کشورش ایجاد کند.

مهمان جدید بازار خودرو / رمز گشایی از تولید شاسی بلند جدید

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از یونهاپ، در بیانیه‌ای که دفتر ریاست جمهوری کره‌جنوبی صادر کرد، آمده است که یون این درخواست را بعد از آنکه ایلان ماسک طرح خود را برای تولید خودروهای الکترونیک در کارخانه‌ای بسیار بزرگ در آسیا توضیح داد، مطرح کرد.

براساس این بیانیه، یون با تشریح اکوسیستم صنعت خودرو در کره‌جنوبی و شرایط سرمایه‌گذاری در این کشور، از ماسک خواست تا خودروهای الکترونیکش را در این کشور تولید کند. ماسک نیز در پاسخ به این درخواست، گفت که کره‌جنوبی را به عنوان یکی از نامزدهای اصلی سرمایه‌گذاری درباره این موضوع در نظر خواهد گرفت. وی همچنین توضیح داد که در حال بررسی جامع درباره شرایط سرمایه‌گذاری در دیگر کشورهای آسیایی است و به موضوع مهارت‌های تکنولوژیکی و انسانی و همچنین محیط تولید آن توجه خواهد داشت.

براساس این گزارش، ماسک اعلام کرد که شرکت تسلا یکی از بزرگترین خریداران قطعات خودروی تولید شده کره‌جنوبی و تولیدات هوش مصنوعی این کشور بوده و به سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌های باطری خودروهای الکترونیکی در آن متعهد است.

وی افزود: برآورد می‌شود که ارزش قطعات خریداری شده از کره‌جنوبی در سال آینده به بیش از ۱۰ میلیارد دلار برسد.

رییس جمهوری کره‌جنوبی هم با تحسین موفقیت‌های ماسک در زمینه تولید خودروهای الکترونیک و صنعت فضایی اعلام کرد که سئول بدنبال همکاری در زمینه توسعه صنعت هوایی خود با تمامی کشورها و شرکت‌هاست. وی در این زمینه به پرتاب موفقیت آمیز موشک «نوری» در ماه ژوئن اشاره کرد و خواستار همکاری بین شرکت اسپیس ایکس ایلان ماسک و شرکت‌های هوا و فضای کشورش شد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا