سیاست

درخواست مهم بادامچیان از قوه قضائیه درباره اعتراضات

درخواست مهم بادامچیان از قوه قضائیه درباره اعتراضات کدخبر: ۵۳۰۰۵۹ اقتصادنیوز: دبیرکل موتلفه اسلامی از قوه قضاییه خواست تا به صورت صریح و شفاف ابعاد اعتراضات اخیر در کشور را برای ملت بیان کند. درخواست مهم بادامچیان از قوه قضائیه درباره اعتراضات

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، اسدالله بادامچیان تاکید کرد: اصل فتنه و طراحی آن علیه مردم قهرمان ایران و میهن عزیزمان و اسلام انقلابی است، زیرا این ملت به رهبری ولی فقیه ایران را به استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی رسانده و اقتدار و شکوه آورده و بایدن، دولت های استعماری اروپا و صهیونیست ها این فتنه را برای براندازی نظام طراحی کرده بودند.

وی گفت: انتظار این است که قوه قضاییه درمحاکمه حقوقی عاملان ومباشران فتنه، با اطلاع رسانی صریح همگان را بی پرده از ابعاد فتنه، آگاه کند.

دبیر کل حزب موتلفه اسلامی ادامه داد: اصل مدارا و رعایت های مبنایی و مصلحتی را در مجازات ها باید بکار برد اما در اطلاع رسانی و بیان واقعیت ها تساهل و تسامح جایز نیست.

انتقاد شدید سیدهادی خامنه ای از عملکرد دولت سیزدهم/ چاره ای جز گفتگوی جدی نیست

وی همچنین گفت: خانواده های شهدا وآسیب دیدگان این فتنه از بایدن، مکرون، سران انگلیس و عاملان و مباشران فتنه، شکایت کنند و قوه قضاییه با محاکمه آنان در جریان زیان های وارده اقدامات لازم را پیگیری کند.

وی تصریح کرد: همه افراد و گروه‌های سیاسی مخالف یا غیر مخالف داخلی که ندانسته آب به آسیاب آمریکایی ها و صهیونیست ها ریختند باید به صراحت مواضع خود را پس از آگاهی رسما اعلام کنند؛ زیرا به اندازه اشتباه در تشخیص فتنه در ایجاد مشکلات برای کشور مقصرند.

خطر بیخ گوش ایران /جنگ اوکراین به نحو نگران کننده ای در حال چرخش به زیان ایران است

بادامچیان اضافه کرد: آنان که پس از روشن شدن واقعیت فتنه، فتنه گری کنند، همدستان فتنه بطور عمد می باشند و با قاطعیت باید تحت پیگرد قانونی قرار گیرند.دبیر کل حزب موتلفه اسلامی گفت: اکنون که ثابت شده در فتنه های 78، 88،96، 98 و فتنه اخیر بانیان و حامیان اصلی این فتنه ها مستکبرین دیکتاتور و ضد حقوق بشر آمریکایی و اسراییلی و انگلیسی هستند، ملت می خواهد زمینه فتنه سازی برای همیشه پایان یابد و مسئولان ذیربط با قاطعیت و تدبیر اقدام کنند.

بادامچیان در بخش دیگری از این گفت وگو درباره برجام اظهار داشت: برجام پایان یافته و تحریم های آمریکا وغرب به صورت مضحکه در آمده است.وی افزود: آمریکا دچار سردرگمی است و از یک طرف پیام می دهد از سوی دیگر تحریم می کند .

وی همچنین گفت: عقلای دولتهای اروپایی می خواهند از وابستگی به آمریکا و اتحادیه اروپا رها شوند و به طور مستقل منافع خود را حفظ کنند؛ به ویژه آنکه اوکراین که رییس جمهور فریب خورده آن ازآمریکا این همه مشکلات ومصائب برای قاره اروپا پدید آورد.

بادامچیان افزود: منافع آمریکا در بحران هرچه بیشتر اروپا و وابستگی این قاره به آمریکاست.وی اضافه کرد: در اینصورت، سیاست اصولی ایران می تواند به اروپایی ها بگوید که راهشان را در تحریم ها از آمریکا جدا کنند و منافع قاره سبز را درنظر بگیرند.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: دولت محترم با تغییر برخی مدیران اقتصادی نابلد و ضعیف، راه را برای حل مشکلات معیشتی جاری باز کند و دشمنان ایران و اسلام را از نقشه و فتنه ها به کلی نا امید کند.

وی تصریح کرد: همه توان آمریکا، صهیونیسم، غرب و مزدوران آنها در این فتنه معلوم شد که تا چه اندازه فرسوده و کاهش یافته است و اجتماع برلین نیز نشان داد که ضدانقلاب فراری از میهن درچه سطح نازلی قرار دارد.

بادامچیان تاکید کرد: اینان آنچنان ناتوانند که با آمدن روسای جمهور آمریکا و فرانسه و صهیونیست و وزارت خارجه انگلیس در کنار آنها، جز رسوایی و افتضاح، نتوانستند کاری بکنند و تجمع آنها زیر چتر حمایتی دولت آلمان نیز نتوانست بجایی برسد.

بادامچیان در ادامه گفت: غرب ادعا دارد پهپادهای ایرانی در اوکراین بسیار موثر بوده اند؛ این اعتراف غربی ها به قدرت فرامرزی و جهانی ایران است. درحالی که ایران، سیاست تشدید جنگ درهیچ نقطه از جهان از جمله اوکراین را ندارد و خواهان پایان جنگ اوکراین و مستقل بودن آن کشور از غربی هاست.

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی درباره منطقه قفقاز نیز اظهار داشت: کشورهای منطقه مراقبت کنند که رژیم صهیونیستی اگر به کشورهای آنها وارد شود امنیت وآسایش آنها از دست می رود زیرا صهیونیست ها هر جا رفته اند، موجب آشفتگی اوضاع و اختلاف شده اند.

بادامچیان در ادامه از نمایندگان مجلس خواست در بازنگری لایحه بودجه 1402نهایت دقت را با نگاهی نو در بودجه نویسی بکار بگیرند و آن را با لایحه برنامه هفتم توسعه هماهنگ کنند.

وی گفت: حزب موتلفه درمذاکرات با برخی از نمایندگان محترم نظرات خود را برای آنها تشریح کرده است.

بادامچیان در پایان با اشاره به سالگرد شهادت آیت الله شهید حاج آقا مصطفی خمینی از این روحانی مجاهد و متقی که به فرموده امام امید آینده اسلام بود، تجلیل کرد و گفت: آن شهید بزرگوار در مسئولیت رابط بین امام و موتلفه اسلامی خدمات مهمی انجام داد و شهادت او الطاف خفیه الهی را نصیب امت اسلام و انقلاب اسلامی کرد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا