سیاست

راه‌حل چین‌ برای حل و فصل تنش‌ها در شبه جزیره کره

راه‌حل چین‌ برای حل و فصل تنش‌ها در شبه جزیره کره کدخبر: ۵۳۵۵۸۱ اقتصادنیوز: سخنگوی وزارت امور خارجه چین بر حل وفصل تنش ها در شبه جزیره کره، از طریق مذاکره تاکید کرد. راه‌حل چین‌ برای حل و فصل تنش‌ها در شبه جزیره کره

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، سخنگوی وزارت خارجه چین ابراز امیدواری کرد تنش‌ها در شبه جزیره کره از طریق گفتگو و مذاکره حل و فصل شود.

نگرانی عمیق روسیه از اوضاع شبه جزیره کره

اسپوتنیک گزارش داد، «مائو نینگ» سخنگوی وزارت خارجه چین روز جمعه گفت، چین امیدوار است کره جنوبی و کره شمالی برای یافتن راه حلی از طریق مذاکره برای تنش‌ها در شبه جزیره که اوایل روز گذشته با پرتاب موشک جدید پیونگ یانگ برانگیخته شد، تلاش کنند.

سخنگوی وزارت خارجه چین در واکنش به پرتاب موشکی جدید کره شمالی اعلام کرد که چین تحولات شبه جزیره کره را از نزدیک دنبال می‌کند. وجود شبه جزیره دارای صلح و باثبات و جلوگیری از وخامت و تشدید اوضاع به نفع تمام جامعه بین المللی است.

مائو در کنفرانس خبری روزانه وزارت خارجه چین گفت که چین امیدوار است که همه طرف‌ها به یافتن راه‌حل سیاسی متعهد باقی بمانند و نگرانی‌های همدیگر را به شیوه‌ای متعادل از مسیر گفت‌وگو و مذاکره معنادار رفع کنند.

پافشاری اتحادیه اروپا برای ارائه تفسیر گمراه کننده از یک قطعنامه

سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به این سوال که آیا پس از پرتاب موشک بالستیک قاره پیما از سوی پیونگ یانگ، چین از تحریم‌های سازمان ملل علیه کره شمالی حمایت می‌کند یا خیر، بر پایبندی طرف‌ها به گفتگو و حل و فصل سیاسی تنش‌ها تاکید کرد.

رئیس ستاد مشترک ارتش کره جنوبی اعلام کرد که کره شمالی بامداد پنجشنبه یک موشک بالستیک نامشخص به سمت دریای ژاپن پرتاب کرده است.

این پرتاب پس از آن صورت گرفته است که کره شمالی هفته گذشته هشدار داد که پاسخ‌های نظامی «سخت تری» علیه تلاش‌های آمریکا برای تقویت حضور نظامی خود در منطقه دنبال خواهد کرد. کره شمالی از نشست سه جانبه اخیر آمریکا، کره جنوبی و ژاپن نیز انتقاد کرده بود.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا