اقتصاد

ردیابی پول‌ها در بورس /خروج‌های بزرگ و ورودهای کوچک

گزارش «اقتصادنیوز» از رکوردداران خروج پول حقیقی ردیابی پول‌ها در بورس /خروج‌های بزرگ و ورودهای کوچک کدخبر: ۵۳۶۷۳۹ اقتصادنیوز: در مجموع کل هفته اخیر 724 میلیارد تومان سرمایه حقیقی از بازار سهام خارج شد و میانگین روزانه خروج پول حقیقی 145 میلیارد تومان بود.

به گزارش اقتصادنیوز ، در هفته اخیر نیز شاهد خروج سرمایه حقیقی از بورس تهران بودیم.این هفته در روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه ارزش خالص تغییر مالکیت حقوقی به حقیقی بازار منفی بود.

در اولین روز کاری هفته اخیر روند خروج پول از بازار برای هشتمین روز متوالی ادامه داشت و 700 میلیارد تومان از بورس خارج شد. در روز یکشنبه 86 میلیارد تومان به بازار وارد شد و روز دوشنبه 149 میلیارد تومان پول حقیقی خارج شد. روز سه‌شنبه نیز 113 میلیارد تومان ورود سرمایه ثبت شد. روز چهارشنبه خالص تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی بورس تهران 74 میلیارد تومان شد.

در مجموع کل هفته اخیر 724 میلیارد تومان سرمایه حقیقی از بازار سهام خارج شد و میانگین روزانه خروج پول حقیقی 145 میلیارد تومان بود.

رکوردداران خروج پول حقیقی

بیشترین خروج پول حقیقی در هفته اخیر به سهم‌های پالایشی اختصاص داشت. روزهای شنبه، سه‌شنبه و چهارشنبه نماد شپنا بیشترین خروج پول را ثبت کرد.

روز شنبه، شتران و حکشتی رتبه‌های دوم و سوم را داشتند. روز سه‌شنبه نیز فملی و خودرو دنباله‌رو شپنا بودند و روز چهارشنبه نیز خساپا، بپاس و خودرو در رتبه‌های بعدی بودند.

روز یکشنبه بیشترین خروج به بپاس، شپنا و فملی تعلق داشت. روز دوشنبه بیشترین تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی به نمادهای خودرو، حکشتی و شبندر اختصاص داشت.

خروج پول در آبان ماه

در 22 روز معاملاتی آبان ماه در 19 روز شاهد خروج پول حقیقی از بازار بودیم. مجموع تغییر مالکیت حقیقی به حقوقی در آبان ماه 5 هزار و 702 میلیارد تومان بود. به عبارت دیگر به طور میانگین روزانه 259 میلیارد تومان پول حقیقی از بازار سهام خارج شده است که نسبت به خروج روزانه 257 میلیارد تومان پول حقیقی در مهر ماه افزایش 8 دهم درصدی را نشان می‌دهد.

بورس

همچنین بخوانید

  • روز بانکی بورس تهران /رشد اندک شاخص کل +اینفو
  • رشد 2500 واحدی شاخص بورس امروز
  • طوفان صنایع بزرگ بورسی در آبان ماه+ اسامی
  • نگاه بورس بازان به نمادهای خودرویی/پیش بینی بازار سهام 2 آذر

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا