اقتصاد

رشد 11 هزار واحدی بورس در یازدهمین روز صعودی شاخص

103 نماد با صف خرید در مقابل 30 نماد با صف فروش! رشد 11 هزار واحدی بورس در یازدهمین روز صعودی شاخص کدخبر: ۵۳۴۱۷۲ اقتصادنیوز: امروز شاخص کل بورس تهران 11 هزار واحد بالا آمد و یازدهمین روز صعودی را پشت سر گذاشت. رشد 11 هزار واحدی بورس در یازدهمین روز صعودی شاخص

به گزارش اقتصادنیوز ، در معاملات روز شنبه بیست و یکم آبان ماه، شاخص کل بورس پایتخت نسبت به روز کاری قبل 11 هزار و 739 واحد رشد کرد و به رقم یک میلیون و 426 هزار و 95 واحد رسید.

شاخص هم وزن بورس نیز با رشد 4 هزار و 339 واحدی در سطح 401 هزار و 907 واحدی ایستاد. همچنین شاخص کل فرابورس (آیفکس) 119 واحد بالا آمد و در سطح 18 هزار و 541 واحد قرار گرفت.

نمادهای اثرگذار بر شاخص‌ها

امروز نمادهای «فملی»، «کچاد» و «فولاد» بیشترین تأثیر را در رشد شاخص کل بورس داشتند و در مقابل نمادهای «شاراک»، «وبملت» و «خودرو» قرمزهای بازار بودند که بیشترین تأثیر منفی را بر شاخص کل داشتند.

در فرابورس نیز نمادهای «آریا»، «فغدیر» و «غصینو» بیشترین تأثیر مثبت را بر شاخص کل فرابورس داشتند و «شجم»، «شاوان» و «وسپهر» بیشترین تأثیر کاهنده را بر شاخص داشتند.

در جدول پرتراکنش‌ترین نمادهای بورس خگستر صدرنشین است و شتران و شستا در رتبه‌های بعدی هستند. در فرابورس نیز نمادهای دی، کرمان و تلیسه پرتراکنش‌‌ترین نمادها هستند.

ارزش معاملات بازار

امروز ارزش معاملات کل بازار سهام به رقم 11 هزار و 155 میلیارد تومان کاهش یافت. ارزش معاملات اوراق بدهی در بازار ثانویه 3 هزار و 823 میلیارد تومان بود که 34 درصد از ارزش کل معاملات بازار سرمایه را تشکیل می‌دهد.

امروز ارزش معاملات خرد سهام با کاهش 18 درصدی نسبت به روز کاری قبل به رقم 4 هزار و 379 میلیارد تومان رسید.

صف‌های بازار سهام

در معاملات شنبه 103 نماد صف خرید داشتند و 30 نماد با صف فروش مواجه بودند. مجموع ارزش صف‌های خرید با رشد 401 درصدی به 301 میلیارد تومان رسید و مجموع ارزش صف‌های فروش 63 درصد کاهش یافت و 132 میلیارد تومان بود. در پایان معاملات امروز ارزش صف‌های خرید در رقم 174 میلیارد تومان ایستاد.

در پایان معاملات نماد ختوقا (شرکت قطعات اتومبیل ایران) با صف‌ خرید 35 میلیارد تومانی در صدر جدول تقاضای پایانی بازار قرار گرفت. پس از ختوقا، نمادهای غبشهر (شرکت صنعتی بهشهر) و بالبر (شرکت کابل البرز) بیشترین صف خرید را داشتند.

اتکای، وملی، گدنا، غگلستا، دعبید، غنوش و غصینو در رتبه‌های بعدی قرار گرفتند.

بورس

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا