سیاست

سامانه هسته‌ای آمریکا به حالت آماده باش درآمد

سامانه هسته‌ای آمریکا به حالت آماده باش درآمد کدخبر: ۵۳۰۰۶۴ اقتصادنیوز: وندی شرمن امروز اعلام کرد: سامانه دفاع موشکی و هسته‌ای مان را با هدف حفاظت از کره جنوبی و ژاپن در حالت آماده‌ باش قرار می‌ دهیم. سامانه هسته‌ای آمریکا به حالت آماده باش درآمد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، از بیزینس استاندارد، «وندی شرمن» معاون وزیر خارجه آمریکا امروز سه شنبه در سخنانی اعلام کرد که واشنگتن سامانه‌ های دفاع موشکی و هسته‌ ای خود را با هدف ادعائی حفاظت از کره جنوبی و ژاپن در حالت آماده‌ باش قرار می‌ دهد.

معاون وزیر خارجه آمریکا بدون اشاره به فعالیت های خصمانه و تحریم آمیز کشورش در شبه جزیره کُره در این خصوص مدعی شد: کره شمالی باید متوجه شود که واشنگتن آماده است تا امنیت کره جنوبی و ژاپن را تامین کند و مسئولیت‌ های خود را در این زمینه کنار نمی‌ گذارد!

تهدیدات کره‌شمالی؛ محور گفتگوی سه‌جانبه آمریکا، ژاپن و کره‌جنوبی

وی سپس ادعا کرد که فعالیت‌ های موشکی اخیر کره شمالی بسیار خطرناک بوده و ثبات منطقه را برهم می‌ زند!

بیانیه آمریکا درباره نشست شورای امنیت علیه ایران /نگران دست یافتن روسیه به پهپادهای ایران هستیم

در همین ارتباط، «یون سوک یول» رئیس‌ جمهور کره‌ جنوبی ساعاتی پیش خطاب به پارلمان کشورش ادعا کرد: ما ارزیابی کرده‌ ایم که کره‌ شمالی آماده‌ سازی برای هفتمین آزمایش هسته‌ ای خود را تکمیل کرده است. این کشور قطعنامه‌ های شورای امنیت سازمان ملل را نقض می‌ کند!

کره‌ شمالی از ابتدای امسال تا کنون ۲۷ دور آزمایش موشکی انجام داده است. یون مدعی شد که پرتاب‌ های کره‌شمالی «حمله» به جامعه بین‌ المللی است و ادعا کرد که دولت بازدارندگی خود را از طریق موضع دفاعی مشترک با آمریکا و همچنین همکاری امنیتی با ژاپن بهبود خواهد بخشید!

تنش‌ ها در شبه جزیره کره همچنان بالا است و کره‌شمالی و جنوبی بامداد دیروز در امتداد مرز دریایی مورد مناقشه در دریای زرد، تبادل آتش داشتند. ساعاتی بعد، در پاسخ به این رویداد، کره‌جنوبی یک رزمایش نظامی مشترک چهار روزه را با آمریکا در دریای زرد برگزار کرد.

کره شمالی دلیل افزایش پرتاب‌های موشکی خود را «تحریکات آمریکا» تصریح کرده است. در ماه‌ های اخیر، آمریکا حضور نظامی خود را در منطقه افزایش داده و مردادماه نیز بزرگ‌ترین رزمایش مشترک بین سئول و واشنگتن از سال ۲۰۱۷ کلید خورد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا