اقتصاد

صعود طلا ادامه دارد /هم‌صدایی معامله‌گران و تحلیل‌گران

صعود طلا ادامه دارد /هم‌صدایی معامله‌گران و تحلیل‌گران کدخبر: ۵۳۴۳۴۲ پس از اینکه انتظارات درباره افزایش بعدی نرخ بهره توسط فدرال رزرو عوض شد طلا مسیری صعودی با شیب بسیار بالا را آغاز کرد. صعود طلا ادامه دارد /هم‌صدایی معامله‌گران و تحلیل‌گران

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از اکوایران، پس از رشد قیمتی بالای طلا در هفته ای که گذشت، فضای بازارها برای ادامه مسیر قیمتی طلا صعودی شده است. طلا کار خود در روز جمعه را در قیمت 1771 دلاری به پایان برد.

پس از اینکه انتظارات درباره افزایش بعدی نرخ بهره توسط فدرال رزرو عوض شد طلا مسیری صعودی با شیب بسیار بالا را آغاز کرد. طلا در هفته ای که گذشت نزدیک به 5.5 درصد رشد قیمت داشت که بهترین عملکرد هفتگی فلز زرد در دو سال اخیر بود. طلا اکنون با قدرت بالای مرز مقاومتی 1750 دلار ایستاده است.

البته قبل از تغییر فضای انتظاراتی نسبت به فدرال رزرو طلا در روزهای ابتدایی هفته پیش هم صعودی بود که طبق نظر تحلیل گران دو عامل ترس از بحران در بازار رمزارزها و همچنین رکود اقتصادی آغازکننده روند صعودی طلا بودند. پس از این موضوع انتشار گزارش تورم آمریکا و نشانه های افت تورم در این گزارش امیدها به کاهش شدت عملیات ضدتورمی فدرال رزرو را نیز افزایش داد تا مجموع این عوامل یکی از بهترین هفته های طلا را در سال‌های پیش رقم بزنند.

همچنین تحلیل گران و معامله گران انتظار دارند این روند صعودی ادامه هم داشته باشد. از میان 19 تحلیل گر وال استریتی سایت کیتکو 63 درصد بر این باورند که طلا می تواند به سمت مرز 1800 دلاری حرکت کند در حالی که فقط 11 درصد بر این باورند که روند نزولی به بازار برخواهد گشت. در این میان 26 درصد نیز نوسان خاصی برای قیمت طلا متصور نیستند.

همچنین این هفته 908 معامله گر خرد نیز در نظرسنجی کیتکو شرکت کردند که 65 درصد از آنها نیز طلا را صعودی پیش بینی می کنند. از میان این معامله گران 22 درصد طلا را در ادامه مسیر نزولی می بینند در حالی که 13 درصد نیز طلا را در هفته آینده در همین محدوده قیمتی می بینند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا