ورزش

عکس اسماعیلی‌فر را سر تمرین دیدم و کیف کردم/ بازیکن پرسپولیس باید قوی و محکم باشد/ این دروازه‌بان بدموقعی جدا شد!

هافبک اسبق پرسپولیس گفت: پرسپولیس در حال حاضر صدرنشین لیگ برتر شده و با همین دیدگاه هم تمرینات خود را دنبال می‌کند. اینکه بتواند لیگ را با صدرنشینی ادامه داده و قهرمان نیم فصل شود.

عکس اسماعیلی‌فر را سر تمرین دیدم و کیف کردم/ بازیکن پرسپولیس باید قوی و محکم باشد/ این دروازه‌بان بدموقعی جدا شد!

  • اجاره ویلا شمال jabama
  • اجاره ویلا شمال jabama

تمرین دیروز پرسپولیس در زمین تهرانسر و به مدت ۷۵ دقیقه به طول انجامید. در این تمرین، ملی‌پوشان حضور نداشتند و اعضای خارجی غیر از هنانوف، حاضر بودند که او نیز در روزهای آینده به تیم ملحق خواهد شد.

ابراهیم اسدی کاپیتان سابق پرسپولیس پس از دیدن تصاویر این تمرین گفت: من ارتباطی با دانیال اسماعیلی فر نداشته یا شناخت خاصی از او ندارم اما وقتی عکس‌های تمرین روز شنبه پرسپولیس را دیدم کلی کیف کردم و لذت بردم. معمولا در این شرایط وقتی بازیکنی در سطح اسماعیلی فر که فصل خوبی هم پشت سر گذاشته به تیم ملی دعوت نمی‌شود یک نوع سرخوردگی یا نومیدی ممکن است در او به وجود بیاید اما به نظر می‌رسد این موضوع در خصوص مدافع راست پرسپولیس صدق نمی‌کند.

وی ادامه داد: دانیال اسماعیلی فر با ۴ پاس گل بهترین پاسور پرسپولیس و دومین پاسور لیگ برتر بوده است. او با وجود آن که دفاع راست بوده اما بهترین عملکرد را داشته و توانسته بهترین بازیکن تیمش در زمینه ارسال پاس گل باشد. با این وجود مدافعان راست دیگری به تیم ملی دعوت شده‌اند و دانیال اسماعیلی فر هم به نظر می‌رسد با این موضوع کنار آمده باشد. چندی پیش مصاحبه ای از او خواندم که گفته بود می‌خواهد خودش را برای جام ملت‌های آسیا آماده کند. این نشان دهنده روحیه قوی و اراده بالای این بازیکن است. بازیکن تیم بزرگی مثل پرسپولیس باید قوی و محکم باشد و با دعوت نشدن یا خط خوردن از تیم ملی ناامید نشود.

عکس اسماعیلی فر را سر تمرین دیدم و کیف کردم/ بازیکن پرسپولیس باید قوی و محکم باشد/ این دروازه بان بدموقعی جدا شد!

کاپیتان سال‌های نه چندان دور پرسپولیس افزود: خوب به خاطر دارم سید جلال حسینی که در رقابت‌های مقدماتی جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه حضور فعالی داشت و نقش بسزایی هم در صعود تیم ملی کشورمان ایفا کرد در آخرین لحظه خط خورد. سیدجلال در میان بهت و حیرت همه فوتبالدوستان نتوانست مسافر جام جهانی روسیه شده و دومین جام جهانی خودش را تجربه کند ولی ناامید نشد. او در پرسپولیس ادامه داد و با قدرت هم ادامه داد. آن قدر خوب بازی کرد که هم با پرسپولیس قهرمان شد و هم به فینال لیگ قهرمانان آسیا رسید. آن رفتار سید جلال حسینی می‌تواند الگوی مناسبی برای همه بازیکنانی باشد که در آستانه جام جهانی به تیم ملی دعوت نشده یا اینکه خط می‌خورند. یک فوتبالیست حرفه ای باید خودش را برای هر شرایطی آماده کند و نباید نومید شود.

اسدی در خصوص آغاز مجدد تمرینات پرسپولیس نیز خاطرنشان کرد: یحیی گل محمدی سرمربی با تجربه ای است و خیلی خوب و به موقع استارت مجدد تمرینات این تیم را زد. البته با توجه به اینکه ملی پوشان پرسپولیس نمی‌توانند در تمرینات حضور داشته باشند شاید کمی‌کار را سخت کند اما شروع به موقع و سرموعد تمرینات می‌تواند خیلی به پرسپولیس کمک کند. این تیم در حال حاضر صدرنشین لیگ برتر شده و با همین دیدگاه هم تمرینات خود را دنبال می‌کند. اینکه بتواند لیگ را با صدرنشینی ادامه داده و قهرمان نیم فصل شود.

عکس اسماعیلی فر را سر تمرین دیدم و کیف کردم/ بازیکن پرسپولیس باید قوی و محکم باشد/ این دروازه بان بدموقعی جدا شد!

وی در ادامه افزود: نکته قابل تأمل این است که معمولا تیم‌هایی در فوتبال ایران قهرمان می‌شوند که قهرمان نیم فصل شوند. به عبارت بهتر تیم‌هایی که نیم فصل صدرنشین لیگ می‌شوند اغلب به عنوان قهرمانی می‌رسند. پرسپولیس هم با این دیدگاه باید لیگ را ادامه دهد و برای قهرمانی خیز بردارد.

کاپیتان سابق پرسپولیس در مورد دربی هفته دوازدهم نیز گفت: کاش دربی هفته ۱۴ یا ۱۵ برگزار می‌شد. اینکه بلافاصله پس از پایان جام جهانی و بازگشت ملی پوشان، دربی برگزار شود قطعا روی کیفیت دو تیم پرسپولیس و استقلال تأثیر خواهد گذاشت. اگر این بازی کمی‌به تعویق می‌افتاد می‌توانست از کیفیت بالاتری برخوردار باشد. با توجه به اینکه لیگ مجددا آغاز می‌شود در شروع آن هر دو تیم نمی‌خواهند بازنده باشند و احتمال زیادی دارد دربی هفته دوازدهم مساوی به پایان برسد. البته این پیش بینی من است و ممکن است در هفته دوازدهم اتفاقات دیگری بیفتد. هر چند همه ما پرسپولیسی‌ها دوست داریم برنده دربی شویم و برای تیم یحیی گل محمدی هم در این زمینه بهترین آرزوها را داریم.

اسدی ضمن تمجید از بازیکنان خارجی پرسپولیس، یادآور شد: نکته دیگری که در اولین تمرین پرسپولیس به چشم آمد و لازم می‌دانم حتما آن را بیان کنم، حضور بازیکنان خارجی سر اولین تمرین این تیم بود. معمولا تجربه نشان داده که خارجی‌ها کمی‌دیرتر از مرخصی برمی‌گردند. این بار هم بازی‌های لیگ ایران حدود ۵۰ روز تعطیل شده و شاید بهترین بهانه برای خارجی‌ها وجود داشت که با تأخیر به تهران برگشته یا اینکه بخواهند مرخصی خود را تمدید کنند. با این حال یورگن لوکادیا، شیخ دیاباته و گئورگی گولسیانی سرموعد مقرر و از اولین تمرین خودشان را به تیم رساندند. این موضوع خوشحال کننده و نشان دهنده این موضوع است که بازیکنان خارجی هم از سوی باشگاه و هم خود آقا یحیی خوب مدیریت شده‌اند. پرداخت‌های به موقع دستمزد خارجی‌ها نیز مزید بر علت شده تا آنها بدون حاشیه سازی کار خود را در پرسپولیس دنبال کنند و این موضوع مایه امیدواری است.

کاپیتان سابق پرسپولیس در خصوص قسط بندی و توافق رادوشویچ با این باشگاه نیز گفت: معمولا در پرونده‌های خارجی ما همیشه بازنده بوده ایم. رادوشویچ فصل گذشته بد موقعی تیم را ترک کرد و چه بسا اگر مانده بود حامد لک هم با انگیزه بیشتری کار می‌کرد. این دروازه بان کروات سال‌های خوبی در پرسپولیس داشت و بعید می‌دانم در کشورش کرواسی حتی یک دهم پول ایران را بگیرد اما با توجه به نحوه قرارداد بستن ما با خارجی‌ها باز هم شانس آوردیم پذیرفت مطالباتش قسطی و ظرف یک سال پرداخت شود. به هر حال این پول باید پرداخت شود و نباید تصور کنیم قسطی به معنای بخشیدن پولش بوده است!

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا