ورزش

عکس| کی‌روش در کنار شبیه‌ترین سرمربی به خودش در جام جهانی

سرمربیان ایران و تونس در جام جهانی یک هدف مشترک را دنبال می‌کنند.

عکس| کی‌روش در کنار شبیه‌ترین سرمربی به خودش در جام جهانی

  • اجاره ویلا شمال jabama
  • اجاره ویلا شمال jabama

تیم ملی ایران در سومین جام جهانی متوالی خود با هدایت کارلوس ‌کی‌روش به دنبال رقم زدن اولین صعود تاریخ است. این تیم در پنج حضور قبلی خود موفق به این کار نشده است. شاگردان این مربی پرتغالی شب گذشته در آخرین دیدار تدارکاتی پیش از شروع جام جهانی مقابل تونسی قرار گرفتند که مثل آن در پنج حضور قبلی خود موفق به صعود نشده است.

کارلوس کی‌روش پیش از شروع مسابقه شب گذشته خوش و بش گرمی با جلیل قادری، سرمربی تیم ملی تونس داشت. این مربی ۵۰ ساله نیز مثل کی‌روش در ایران بعد از صعود تیم ملی تونس به جام جهانی، هدایت این تیم را به عهده گرفت؛ او پیش از قبول این مسئولیت، به عنوان دستیار منذر الکبیر که در پایان جام ملت‌های افریقا برکنار شد، فعالیت می‌کرد.

سرمربیان دو تیم ایران و تونس حالا در شرایط نسبتا مشابه با تجارب و کارنامه‌هایی بسیار متفاوت در اندیشه رقم زدن هدفی مشابه هستند. کی‌روش که به واسطه حضور در راس کادر فنی تیم ملی مصر، با تیم‌های افریقایی و مربیان آنها آشنایی کاملی دارد، قبل از بازی با تونس دقایقی گرم صحبت با قادری شده و برای او آرزوی موفقیت کرد.

عکس| کی روش در کنار شبیه ترین سرمربی به خودش در جام جهانی

جالب اینجاست که کی‌روش و قادری تنها سرمربیانی هستند که تیم‌های خود را با چهار دروازه‌بان راهی جام جهانی ۲۰۲۲ کرده اند. در کنار دو شباهت قبلی که در موردش صحبت کردیم، شاید این شباهت بیشتر نزدیکی افکار دو مربی را نشان می‌دهد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا