اقتصاد

فشار دولت بایدن برای جلوگیری از اعتصاب بخش ریلی آمریکا

فشار دولت بایدن برای جلوگیری از اعتصاب بخش ریلی آمریکا

دولت آمریکا از شرکت‌ها و اتحادیه‌های ریلی خواست تا برای جلوگیری از اعتصابات و توقف فعالیت راه‌آهن این کشور طرفین به هرچه زودتر به یک توافق دست یابند.

– اخبار اقتصادی –

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، دولت آمریکا از شرکت‌ها و اتحادیه‌های ریلی خواست تا برای جلوگیری از اعتصابات و توقف فعالیت راه‌آهن این کشور به توافقی دست یابند و هشدار داد که اعتصاب‌ها "نتیجه‌ای غیرقابل قبول" را برای اقتصاد آمریکا رقم خواهد زد که می‌تواند روزانه 2 میلیارد دلار هزینه داشته باشد.

شرکت‌های راه آهن آمریکا، از جمله شرکت اتحادیه اقیانوس آرام (UNP.N)، شرکت بی‌ان‌اف‌اس BNSF، سی‌اس‌ایکسCSX و نورفولک ساترن Norfolk Southern، تا یک دقیقه بعد از نیمه شب جمعه فرصت دارند تا با اتحادیه های کارگری در این بخش که نماینده حدود 60000 نفر هستند، به توافقات موقتی دست یابند.

بر اساس این گزارش، عدم توافق بین این شرکت‌ها و اتحادیه‌های کارگری راه را برای برگزاری اعتصابات و تعطیلی و راه ندادن کارگران و مداخله کنگره باز می‌کند.

پیوستن دو اتحادیه دیگر به اعتصابات کارکنان بخش ریلی انگلیسنرخ تورم در آمریکا همچنان رو به افزایش است

وزارت کار آمریکا روز دوشنبه اعلام کرد که مارتی والش، وزیر کار این کشور سفر خود را به ایرلند به همین علت به تعویق انداخته تا همچنان در مذاکرات مشارکت کند.

سخنگوی این وزارتخانه گفت: طرفین به مذاکره ادامه می‌دهند و والش، شب گذشته مجدداً طرف‌ها را برای دستیابی به راه‌حلی تحت فشار قرار داد که از هرگونه تعطیلی سیستم ریلی ما جلوگیری کند.

وی افزود: همه طرف‌ها باید پای میز مذاکره بمانند، با حسن نیت برای حل مسائل باقی مانده چانه زنی کنند و به توافق برسند.

این تنش‌ها در دوره حساسی برای اتحادیه‌ها، شرکت‌های راه‌آهن‌ و حمل و نقل آمریکا، مصرف‌کنندگان و جو بایدن، رئیس‌جمهور این کشور که یک هیأت اضطراری را برای پایان دادن به این بن‌بست تعیین کرده است، صورت می‌گیرد.

یکی از مقامات کاخ سفید به رویترز گفت بایدن امروز با اتحادیه‌ها و شرکت‌ها در تماس بوده تا مانند مقامات کابینه از اعتصاب جلوگیری کند.

راه‌آهن ایالات متحده تقریباً 30 درصد از حمل‌ونقل باری را بر حسب وزن به خود اختصاص می‌دهد و حدود 97 درصد از مسیرهایی را که شرکت آمتراک برای حمل و نقل ریلی استفاده می‌کند، نگهداری می‌کند.

اختلالات گسترده راه آهن می تواند عرضه مواد غذایی و سوخت را بدتر کرده و بحران حمل و نقل و تورم را نیز تشدید کند.

انتهای پیام/

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا