جامعه

لزوم تشکیل اتاق وضعیت مشترک بین ایران و عراق / ۵۰ درصد زائران ایرانی به کشور بازگشته اند

فرمانده کل انتظامی کشور: لزوم تشکیل اتاق وضعیت مشترک بین ایران و عراق / ۵۰ درصد زائران ایرانی به کشور بازگشته اند

سردار حسین اشتری در دیدار با هیئت نظامی کشور عراق که با حضور سفیر جمهوری اسلامی ایران در این کشور در شهرستان خرمشهر انجام شد، با گرامیداشت یاد شهدا به ویژه شهدای بزرگی که زحمات فراوانی برای برگزاری این مراسم عظیم کشیدند، اظهار کرد: انصافا شهیدان عزیز حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس دو بزرگ مردی بودند که هر لحظه ای از شبانه روز پای کار ایستادند و با جدیت و سرعت عمل و از همه مبادی مربوطه برای رفع هر مشکل در رابطه با این مراسم پیگیری و مشکل را رفع می کردند.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه خبری پلیس وی با اشاره به مطالب مطرح شده توسط سرلشکر "ابوجنان البصری" فرمانده حشدالشعبی بصره و دیگر مسئولان نظامی کشور عراق افزود: مطالب مطرح شده نشان از اشراف بالای برادران عراقی بر موضوعات دارد و نشان می دهد دغدغه های هر دو طرف یکی است و احساس جدایی از یکدیگر نداریم.

فرمانده کل انتظامی کشور با تأکید بر تشکیل یک اتاق وضعیت مشترک میان دو کشور برای رصد لحظه ای مرزها و تصمیم گیری مناسب در مواقع حساس گفت: تشکیل کارگروهی متشکل از کارشناسان دو کشور می تواند در تسهیل ترددها، امنیت و انتقال تجربیات به یکدیگر برای جلوگیری از بروز مشکلات و رفع خلأهای موجود کمک کند.

اشتری با بیان این که همه موضوعات در این روزها حول انوار نورانی امام حسین(ع) است، بیان کرد: مهمترین موضوع این است که همه به عشق اباعبدالله الحسین(ع) خدمت می کنند و این بهترین هماهنگی و وجه مشترک بین دو طرف است.

وی گفت: در کنگره بزرگ اربعین جمعیت عظیمی وارد کشور عراق می شود و با در نظر گرفتن مردم شهرهای عراق که جزو زائران هستند جمعیتی حدود ۲۰ میلیون نفر در این مراسم حضور پیدا می کنند بنابراین از این موضوع می توان به عنوان یک معجزه یاد کرد و قطعا با نگاه حضرت سیدالشهدا (ع) همراه است که این اتفاق رقم می خورد.

فرمانده کل انتظامی کشور با اشاره به حضور خود در پایانه های مختلف مرزی و بررسی میدانی موضوعات افزود: هماهنگی مطلوبی میان مرزبانان و پلیس کشور ایران و عراق وجود دارد که به صورت مقطعی محدودیت هایی ایجاد شد که به دلیل گرمای هوا و ازدحام جمعیت برای برخی مردم مشکلاتی ایجاد کرد بنابراین باید با بررسی و احصای این مشکلات، در سال های بعدی این مسائل مرتفع شوند.

وی با بیان این که حدود ۵۰ درصد زائران ایرانی به کشور بازگشته اند، افزود: پلیس جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد تا تجربیات خود را در اختیار طرف عراقی قرار دهد و با آموزش و همکاری بیش از پیش در رفع خلأهای موجود همکاری داشته باشیم.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا