سیاست

محکومیت تحریم‌های ایران از سوی پارلمان اروپا

محکومیت تحریم‌های ایران از سوی پارلمان اروپا کدخبر: ۵۳۰۵۶۷ رئیس پارلمان اروپا روز پنج‌شنبه گفت: از سوی پارلمان اروپا، قویا تصمیم ایران برای تحریم اعضای پارمان اروپا، خبرنگاران و مدافعان حقوق بشر را محکوم می‌کنم. محکومیت تحریم‌های ایران از سوی پارلمان اروپا

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، رئیس پارلمان اروپا در اظهاراتی تحریم‌های اعمالی ایران علیه چند شخص و نهاد اروپایی را محکوم کرد.

روبرتا متسولا، رئیس پارلمان اروپا روز پنج‌شنبه گفت: از سوی پارلمان اروپا، قویا تصمیم ایران برای تحریم اعضای پارمان اروپا، خبرنگاران و مدافعان حقوق بشر را محکوم می‌کنم.

وی در ادامه در اظهاراتی مداخله‌جویانه با حمایت از ناآرامی‌های اخیر ایران گفت: پارلمان اروپا از نبرد برای ارزش‌های اساسی دست نخواهد کشید. ما از حمایت از آزادی، متانت و برابری دست نخواهیم کشید. ما ساکت نخواهیم شد.

رئیس پارلمان اروپا در انتها اعلام کرد که در کنار گروه «دوستان ایران آزاد» و دیگر کسانی که تحریم شده‌اند می‌ایستد.

وزارت‌ خارجه جمهوری اسلامی ایران روز چهارشنبه برخی نهادها و اشخاص در حوزه اتحادیه اروپا را به دلیل اقدامات عامدانه آنان در حمایت از تروریسم و گروه های تروریستی، ترویج و تحریک به تروریسم و خشونت و نفرت پراکنی که موجب اغتشاش، خشونت، اقدامات تروریستی و نقض حقوق بشر علیه ملت ایران گردیده، تحت تحریم قرار داد.

تحریم های اعمالی شامل ممنوعیت صدور روادید و عدم امکان ورود اشخاص مورد تحریم به جمهوری اسلامی ایران و توقیف اموال و دارایی آنان در قلمرو تحت صلاحیت جمهوری اسلامی ایران است. کلیه نهادهای جمهوری اسلامی ایران طبق مصوبات مراجع مربوطه، اقدامات لازم را جهت اجرای این تحریم ها معمول خواهند داشت.

وزارت خارجه جمهوری اسلامی ایران با یادآوری تعهدات اتحادیه اروپا و دولت های متبوع اشخاص و نهادهای تحت تحریم، حمایت، تسهیل و نیز قصور از مقابله با اقدامات این اشخاص و نهادها را نقض تعهدات بین المللی اتحادیه اروپا و دولت‌های عضو و آنان را مسئول و پاسخگو دانست.

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران هم‌چنین، مجددا، اقدام شورای اتحادیه اروپا مورخ ۱۷ اکتبر ۲۰۲۲ در اِعمال تدابیر غیرقانونی محدود کننده علیه اشخاص و نهادهای ایرانی، مبتنی بر اتهامات بی اساس که مصداق بارز دخالت در امور داخلی جمهوری اسلامی ایران است را قویا رد و محکوم کرد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا