سیاست

مخالفت شدید پاکستان با قطعنامه ضدایرانی شورای حقوق بشر

مخالفت شدید پاکستان با قطعنامه ضدایرانی شورای حقوق بشر کدخبر: ۵۳۷۰۰۸ سفیر و نماینده دائمی پاکستان در شورای حقوق بشر گفت: ما به قطعنامه پیشنهادی کشورهای غربی علیه ایران رأی نخواهیم داد. مخالفت شدید پاکستان با قطعنامه ضدایرانی شورای حقوق بشر

به گزارش اقتصاد نیوز به نقل از خبرآنلاین، نماینده پاکستان در نطقی که دقایقی قبل از رأی گیری قطعنامه پیشنهادی کشورهای غربی علیه ایران ایراد شد گفت: ما مجاب نشدیم که حکمت و ایده مثبت پشت این قطعنامه چیست و چگونه می تواند مسئله را حل کند . ما مخالف این قطعنامه پیشنهادی هستیم و علیه آن رای نخواهیم داد.

فوری/قطعنامه ضدایرانی شورای حقوق بشر تصویب شد

او با اعلام مخالفت پاکستان با تشکیل کمیته حقیقت یاب گفت: کمیته حقیقت یاب هیچ کمکی به حل مشکل نخواهد کرد و این ساز و کار عجیبی است که برای مواجهه با تحولات ایران به کار گرفته می شود و اساسا مشخص نیست چرا ما درشورای حقوق بشر باید به چنین ساز و کارهای نامشخصی که معلوم نیست چگونه می تواند مشکل را حل کند متوسل می شویم.

نماینده پاکستان نیز مانند نماینده چین از سیاسی بودن و یک جانبه بودن این پیش نویس انتقاد کرده و گفت متن این قطعنامه می کوشد تا یک موضوع بسیارپیچیده و چند بعدی را به یک موضوع ساده تقلیل دهد و به همین دلیل پاکستان به این قطعنامه پیشنهادی رأی مخالف خواهد داد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا