سیاست

مدودف: آمریکا دیر یا زود اوکراین را تنها می‌گذارد

مدودف: آمریکا دیر یا زود اوکراین را تنها می‌گذارد کدخبر: ۵۳۵۵۴۹ اقتصادنیوز: معاون رئیس شورای امنیت روسیه می‌گوید آمریکا دیر یا زود کمک‌های نظامی و مالی خود به اوکراین را قطع و این کشور را تنها می‌گذارد. مدودف: آمریکا دیر یا زود اوکراین را تنها می‌گذارد

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از مهر، «دیمیتری مدودف»، معاون رئیس شورای امنیت روسیه و رئیس‌جمهور سابق این کشو ر می‌گوید آمریکا همیشه دوستانش را تنها می‌گذارد و این اتفاق هم دیر یا زود برای اوکراین رخ می‌دهد.

ریانووستی گزارش داد، مدودف با انتشار پیامی در کانال تلگرامی خود با بیان این موضوع افزود هم‌اکنون برخی از نمایندگان کنگره آمریکا خواستار شفافیت درباره حجم زیاد پولی هستند که برای کمک به اوکراین اختصاص داده می‌شود.

با آغاز عملیات نظامی روسیه در اوکراین، آمریکا و کشورهای اروپایی برای توقف پیشروی ارتش روسیه، ضمن اعمال تحریم‌های گسترده علیه مسکو و اعطای کمک‌های مالی، تاکنون حجم زیادی از تسلیحات نظامی در اختیار ارتش اوکراین قرار داده‌اند.

هفته پیش «کریس استیوارتان»، عضور جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان آمریکا در مقاله‌ای در پایگاه شبکه فاکس نیوز نوشت: کنگره نمی‌تواند بدون آگاهی از راهبرد دولت بایدن در اوکراین، به کمک مالی به اوکراین تا زمان نامشخصی ادامه دهد. بایدن به اعطای میلیاردها دلار کمک به اوکراین ادامه می‌دهد اما هیچ راهبردی برای نحوه جلوگیری از درگیری با روسیه ندارد.

وی ادامه داد: وقت آن رسیده است که به بسیاری از سوالات مهم پیرامون میزان کمک‌ها به کی‌یف و هدف نهایی از این حمایت‌ها پاسخ داده شود. بدون پاسخ به این سوالات به نظر می‌رسد که هزینه کردن بیشتر در این خصوص غیرمسئولانه است.

از زمان روی کار آمدن بایدن در کاخ سفید در ژانویه ۲۰۲۱، آمریکا بیش از ۱۵.۲ میلیارد دلار به اوکراین کمک کرده است که اکثریت قریب به اتفاق، این کمک‌ها با آغاز عملیات روسیه در اوکراین تخصیص داده شده است.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا