اقتصاد

ممنوعیت واگذاری داروخانه‌های دولتی به بخش خصوصی

ممنوعیت واگذاری داروخانه‌های دولتی به بخش خصوصی کدخبر: ۵۳۵۲۶۴ اقتصادنیوز: دکتر بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از ممنوعیت واگذاری داروخانه‌های دولتی به بخش خصوصی خبر داد. ممنوعیت واگذاری داروخانه‌های دولتی به بخش خصوصی

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، دکتر بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت امروز در همایش معاونان غذا و دارو دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور که در سالن رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد، با اشاره به طرح دارویار، اظهار کرد: این طرح جلوی تخصیص بی حساب و کتاب ارز ترجیحی، تعارض منافع و قاچاق دارو را گرفت.

وی با بیان این که ما تابع قانون هستیم، تصریح کرد: نمایندگان مجلس شرط کرده بودند که قیمت دارو نباید افزایش یابد و نرخ آن باید مانند شهریور سال ۱۴۰۰ باشد که بهترین راه برای تحقق آن اجرای طرح دارویار بود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه در طرح دارویار همه اجزا برنامه‌ریزی و پیش‌بینی شده بود، تصریح کرد: مبحث دارو، بسیار پیچیده است و از همه کسانی که صنایع دارویی را در این شرایط سرپا نگه داشتند، قدردانی می‌کنیم. چراکه تحریم‌ها را بی‌اثر کردند.

دکتر عین اللهی ضمن تاکید بر اینکه در سازمان غذا و دارو تعارض منافع و سوءاستفاده، خط قرمز ما محسوب می‌شود، تصریح کرد: مسئولان غذا و دارو در مرکز و استان ها بدانند که کوچکترین سوءاستفاده تحمل نخواهد شود و اغماضی هم صورت نخواهد گرفت.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بر ضرورت ورود بخش خصوصی به حوزه تولید دارو تاکید کرد و گفت: باید از کشور وارد کننده دارو به کشور صادرکننده دارو تغییر جهت دهیم.

دکتر عین ‌اللهی با تاکید بر اینکه برای داروسازان منافع ملی باید در اولویت باشد نه منافع محلی، افزود: فرآیند توزیع دارو باید بر اساس آمایش سرزمینی صورت گیرد.

وی همچنین تاکید کرد: باید سیستم‌های نوین نظارتی در سازمان غذا و دارو مورد استفاده قرار گرفته و نظارت‌ها مستمر باشد و هیچ داروخانه بخش دولتی به بخش خصوصی واگذار نشود.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عنوان کرد: در شرایط فعلی باید در تمام زمینه‌های بهداشتی و درمانی، به صورت جهادی و شبانه‌روزی کار کنیم.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا