اقتصاد

پیش‌بینی روزهای خوب برای طلا

تحلیلگران کیتکو مطرح کردند؛ پیش‌بینی روزهای خوب برای طلا کدخبر: ۵۳۴۲۴۲ اقتصادنیوز: ترس از رکود اقتصادی و نگرانی از کاهش قیمت ارزهای دیجیتالی، باعث افزایش اولیه طلا در هفته گذشته شد. پیش‌بینی روزهای خوب برای طلا

به گزارش اقتصادنیوز ، بر اساس آخرین نظرسنجی طلای هفتگی کیتکو نیوز، کاهش شاخص دلار آمریکا به دلیل تغییر انتظارات برای آینده نرخ بهره، پیش‌بینی‌های مثبت درباره آینده طلا را افزایش داد.

بازار طلا این هفته با افزایش بیش از 5 درصدی به پایان ‌رسید. در این هفته هر اونس طلا در ماه دسامبر آخرین بار با قیمت 1768 دلار معامله شد.

در بازار آتی، فلز گرانبها بهترین سود هفتگی خود را از اوایل آوریل 2020 مشاهده کرد و تحلیلگران وال استریت و سرمایه گذاران خرده فروش به دنبال قیمت های بالاتر در هفته جاری هستند.

ترس از رکود اقتصادی و نگرانی از کاهش قیمت ارزهای دیجیتالی، باعث این پیش‌بینی‌ها درباره طلا شده است.

آدام باتن، استراتژیست ارشد ارز در سایت Forexlive.com می گوید: «در حال حاضر، همه چیز به نفع طلا است. اگر واقعا تورم به اوج خود رسیده باشد، دلار آمریکا نیز به اوج خود رسیده است و این اتفاق‌ها به حمایت از قیمت طلا ادامه خواهند داد.»

این هفته، در مجموع 19 متخصص بازار در نظرسنجی وال استریت کیتکو نیوز شرکت کردند. 12 تحلیلگر یا 63 درصد به روند بازار طلا خوش‌بین هستند. دو تحلیلگر یا 11 درصد روند نزولی را پیش‌بینی می‌کنند و پنج تحلیلگر یا 26 درصد هفته‌ای کم‌نوسان برای بازار در نظر دارند.

در بخش خرده فروشی، 905 پاسخ دهنده در نظرسنجی آنلاین شرکت کردند. در مجموع 588 رای دهنده یا 65 درصد افزایش قیمت طلا را پیش‌بینی کردند. 199 نفر دیگر یا 22 درصد پیش بینی کردند که طلا سقوط خواهد کرد و 118 رأی دهنده باقی مانده یا 13 درصد نوسانات بازار را ناچیز ارزیابی کرده‌اند.

unnamed

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا