جامعه

چراغِ سبز ادامه «عصر جدید» روشن شد

چراغِ سبز ادامه «عصر جدید» روشن شد

احسان علیخانی در جریانِ اولین ویژه برنامه زنده اعلام قهرمانِ «عصر جدید» به سؤالی در ارتباط با ادامه این برنامه در فصل چهارم، واکنش نشان داد.

– اخبار فرهنگی –

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، عید قربان بود و «عصرجدید» فینالش را روی آنتنِ شبکه سه برگزار کرد در جریانِ این برنامه، صحبتی از امین حیایی، تنورِ شایعات تعطیلی این برنامه تلویزیونی را بیش از گذشته داغ کرد. پایِ این شایعه شبِ گذشته در شبِ اول ویژه برنامه زنده «عصرجدید» برای اعلامِ قهرمان فصل سوم هم، باز شد. اما ماجرا از چه قرار بود؟

فینال فصل سوم مسابقه عصر جدید شامگاه شنبه هجدهم تیرماه 1401 همزمان با شب عید قربان روی آنتن شبکه سه رفت. در پایان این مسابقه و زمانی‌که شرکت کننده‌ها برای صحبت نهایی روی سن حاضر شدند، داوران مسابقه هم نظرات‌شان را درباره کلیت فصل سوم و مسابقه فینال بیان کردند.

امین حیایی که در هر سه فصل مسابقه «عصر جدید» به عنوان داور حاضر است در بخشی از صحبت‌های خود، نکته جالبی را مطرح کرد و گفت :«گویا قرار نیست فعلاً عصر جدید ساخته شود» که احسان علیخانی در تایید صحبت‌های او گفت :«بله»

همیشه احسان علیخانی در برنامه‌های پایانی فصول گذشته، خبر از تولید فصل جدید می‌داد، او حتی در پایان فصل دوم که همزمان بود با اوج شیوع ویروس کرونا اعلام کرد، که با فروکش کردن بیماری و مساعد شدن شرایط فصل سوم را تولید خواهد کرد. با این وجود او شنبه شب نه تنها خبر از تولید فصل چهارم نداد بلکه با قاطعیت حرف امین حیایی را تایید کرد.

و این آغازِ حواشیِ جدید برای این برنامه تلویزیونی بود.

شبِ‌گذشته در اولین ویژه برنامه اعلام قهرمانِ «عصر جدید» این سؤال را مربی ساینا شیخی از احسان علیخانی پرسید. او گفت: خیلی از مردم صحبت می‌کردند و از من می‌خواستند که این مسائل را با شما در میان بگذارم. خواهش می‌کنم از شبکه سه این مسیری که خیلی از جوان‌ها به آن چشم امید دارند و بازخوردش را همه دیدند، بسته نشود. خیلی‌ها نگران‌اند که این فصلِ آخر «عصرجدید» باشد.

احسان علیخانی پاسخ داد: واقعاً حرف و دیالوگِ خاصی مطرح نشده و نکته بغرنجی نیست.

فاطمه عبادی جزو برگزیدگان فصل گذشته «عصرجدید» بود و به عنوان میهمان در این بخش حضور داشت، او هم به این نکته اشاره کرد خیلی‌ها می‌گفتند ممکن است ادامه «عصرجدید» ساخته نشود؟

اما از کجا این شایعات آغاز شد؛ احسان علیخانی به آن اشاره کرد. او گفت: این موضوع درباره تحویل سال مطرح شد که خودم گفتم واقعاً ساخت ویژه برنامه نوروزی که سه شبانه‌روز کار سنگین داشته باشد، برایم سخت شده و درخواست کردم از سالِ بعد دوستان دیگر این کار را پیش ببرند. اما خوشبختانه «عصرجدید» آن‌قدر جذاب و خاطرانگیز بوده و مسیری به روی بچه‌هایی که در نقاط دورافتاده و محروم، پناهی ندارند و کمتر دیده شده‌اند باز کرده که وقتی این لحظات و اتفاقات را می‌بینم لذتِ دنیا را می‌برم.

عصر جدید , صدا و سیما , شبکه سه سیما , او در توضیحاتِ بیشتر گفت: موضوع پیچیده و خاصی مطرح نیست و به جایی رسیدیم یا باید یک پذیرشی رخ دهد و سراغ شاخه‌های متنوعی برویم؛ یک امر بدیهی است. ملاحظات جدّی وجود دارد و رشته‌هایی هست که دعوتِ آنها کار سختی است. «عصر جدید» در شبکه سه اتفاق بزرگی بود و اجراهایی از دختران‌مان، موسیقی، ورزش و رشته‌هایی که در 40 سالِ گذشته بی‌سابقه بوده به نمایش درآمدند و استعدادهای زیادی به نمایش درآمدند.

عبادی دوباره ادامه داد که نگرانی‌مان این بود که ممکن است آقای علیخانی شما دیگر ادامه ندهید؟ مجری و تهیه‌کننده «عصرجدید» دوباره پاسخ داد که چنین حرفی مطرح نیست،شرایط فراهم شود چرا که نه! باعث افتخار است. اصلاً مسئله‌ای نیست. خوشحالم که این برنامه با زحمت دوستان، شرکت‌کنندگان و استعدادهای ایران به این نقطه رسیده است.

علیخانی تأکید کرد: تلویزیون خانه من است و دنبال قهرمان بازی خاصی نیستم. امیدوارم شرایط مناسب، فراهم شود که بتوانیم کار خوب و بزرگی انجام دهیم. احساس می‌کنم باید برای نگاه، شعور و سلیقه بیننده احترام قائل باشیم. یک جاهایی وارد دوراهی‌هایی می‌شویم که خیلی سخت است. سه گانه «عصر جدید» ساخته و قرار باشد فصل جدید آن ساخته شود باید خیلی باشکوه‌تر و با رشته‌های متنوع‌تر اتفاقِ خوبی را رقم بزنیم. ان‌شاءالله سرموقعش اتفاق می‌افتد.

«ستیلا و آنیسا» در رشته آکروبات نمایشی و هوایی، « پیمان ابراهیمی» در رشته استندآپ کمدی، « احسان یاسین» در رشته خوانندگی ،«ساینا شیخی» در رشته دوبله، «علی طولابی» در رشته خوانندگی و «پهلوانک‌های ایران‌زمین» در رشته ورزش باستانی شش گروه و شرکت کننده‌هایی بودند که در فینال فصل سوم عصر جدید با هم به رقابت پرداختند.

نفرات برگزیده امشب با رأی مردم مشخص می‌شوند. این مراسم در 2 بخش بعد از اذان مغرب تا اخبار و بعد از خبر تا دقایق ابتدایی بامداد دوشنبه، روانه آنتن شبکه سه سیما خواهد شد، تنها اعلام قهرمان تا مقام ششم را دربرندارد و عصرجدیدی‌ها تدارک مفصلی برای پروپیمان‌تر شدن کنداکتور برنامه خود، دیده‌اند؛ تدارکی که با حضور خانواده فینالیست‌ها، مربیان آنها و ستارگان 2 فصل پیش این رقابت تلویزیونی در کنار 6 فینالیست بااستعداد این دوره، همراه است تا هیجان به اوج برسد و تنور رأی‌گیری داغ‌تر شود.

ضمناً شرکت‌کنندگان محبوب این فصل که به فینال نرسیدند، اجراهایی ویژه داشته‌اند که در این برنامه‌های سه‌گانه پخش خواهد شد.

تنها داور مرحله فینال عصرجدید، مردم و بینندگان‌اند و تا آخرین لحظات که حوالی ساعت 22:30 یکشنبه‌شب است، می‌توانند به شکل رایگان از 2 راه کدِ دستوری و اپلیکیشن 780، به فینالیست محبوب خود رأی دهند تا به تندیس طلایی قهرمانی برسد.

نگاهی به بازگشتِ یک «دورهمی» قدیمی به تلویزیون/ اقیانوسی آرام برای نوجوانان!روایت معاون برون‌مرزی از لابی صهیونیستی برای محدودیت پخش یک برنامه تلویزیونی/ سریال «گیلدخت» به کجا رسید؟شروع ویژه‌برنامه‌های «عصر جدید» تا عید غدیر/ قهرمان فصل سوم، "زنده" اعلام می‌شود

انتهای پیام/

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا