سیاست

چرا مهدی نصیری با حسین شریعتمداری به هم زد و از کیهان رفت؟

چرا مهدی نصیری با حسین شریعتمداری به هم زد و از کیهان رفت؟ کدخبر: ۵۳۴۳۱۶ مهدی نصیری اما دیگر آن مهدی نصیری روزنامه کیهان و هفته‌نامه صبح نیست بلکه در مسیری مخالف دیدگاه‌های امروز کیهان حرکت کرده و دیگران را به عدم تبعیت از این روزنامه دعوت می‌کند. چرا مهدی نصیری با حسین شریعتمداری به هم زد و از کیهان رفت؟

به گزارش اقتصادنیوز، روزنامه آرمان ملی نوشت:

با آغاز دهه 70 روزنامه کیهان به جریانی تبدیل شد که بیش از همه به دفاع از جریان راست سنتی در مقابل چپ می‌پرداخت.

در سال 1367 از سوی سیدمحمد اصغری، سرپرست وقت موسسه کیهان و موافقت سیدمحمد خاتمی نماینده وقت امام در موسسه کیهان، سردبیری روزنامه کیهان به مهدی نصیری‌محول و در سال 1370 مدیر مسئول این روزنامه شد.

نصیری تا سال 1374 در این سمت فعالیت کرد. اما نصیری پس از مدت کوتاهی با شریعتمداری به مشکل برخورد .

خودش نوشته است: «استدلال کردم که برای اداره روزنامه که هر روز باید در مورد اخبار و مطالب تصمیم‌گیری کرد، تفاهم در کلیات بین نماینده رهبری و مدیرمسئول کفایت نمی‌کند و علاوه بر آن باید سلیقه‌ها نیز به‌هم نزدیک باشد و من از این جهت اطمینان به چنین وحدت سلیقه‌ای با آقای شریعتمداری ندارم و احتمال بروز اختلاف را قوی می‌دانم. به‌‌رغم تردید جدی در امکان ادامه کار با آقای شریعتمداری، توصیه رهبری به همکاری در سمت سردبیری روزنامه را پذیرفتم اما با گذشت دو ماه و بروز اختلافاتی دیگر در حالی که آقای حسین صفار هرندی به شورای سردبیری روزنامه اضافه شده بود و رفتن من منجر به خلائی در کار روزنامه نمی‌شد، از سردبیری نیز استعفا دادم و موسسه کیهان را ترک کردم.»

مهدی نصیری اما دیگر آن مهدی نصیری روزنامه کیهان و هفته‌نامه صبح نیست بلکه در مسیری مخالف دیدگاه‌های امروز کیهان حرکت کرده و دیگران را به عدم تبعیت از این روزنامه دعوت می‌کند.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا