سیاست

کناره گیری نانسی پلوسی از ریاست حزب دموکرات

کناره گیری نانسی پلوسی از ریاست حزب دموکرات کدخبر: ۵۳۵۴۵۱ نانسی پلوسی که ریاست مجلس نمایندگان سابق آمریکا را برعهده داشت، در ساختمان کنگره گفت: هیچ افتخاری برای من بزرگتر از این نیست که در این سالن بایستم و نماینده مردم در ایالت سانفرانسیسکو باشم. به این کار به عنوان عضو مجلس نمایندگان ادامه خواهم داد. من به حزب دموکرات اعتماد زیادی دارم و در کنگره بعدی به دنبال ریاست این حزب نخواهم بود. کناره گیری نانسی پلوسی از ریاست حزب دموکرات

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از ایسنا، خبرگزاری اسپوتنیک اعلام کرد، پس از آنکه حزب دموکرات در انتخابات میاندوره‌ای کنگره آمریکا اکثریت مجلس نمایندگان را به حزب جمهوری‌خواه واگذار کرد، نانسی پلوسی اعلام کرد که در کنگره جدید به دنبال ریاست مجلس نخواهد بود.

نانسی پلوسی که ریاست مجلس نمایندگان سابق آمریکا را برعهده داشت، در ساختمان کنگره گفت: هیچ افتخاری برای من بزرگتر از این نیست که در این سالن بایستم و نماینده مردم در ایالت سانفرانسیسکو باشم. به این کار به عنوان عضو مجلس نمایندگان ادامه خواهم داد. من به حزب دمکورات اعتماد زیادی دارم و در کنگره بعدی به دنبال ریاست این حزب نخواهم بود.

او گفت، اکنون زمان آن فرارسیده که نسل جدیدی حزب دموکرات را رهبری کنند. در سال ۲۰۱۸، به صورت غیررسمی توافق کرد که تنها به مدت ۴ سال رئیس حزب دموکرات باشد.

در انتخابات اخیر کنگره آمریکا، حزب جمهوری‌خواه پیروز شد و احتمالا میچ مک‌کارتی، رئیس اقلیت جمهوری‌خواه در کنگره قبلی به ریاست مجلس نمایندگان خواهد رسید.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا