جامعه

یکشنبه آینده انتخابات دومین سال شورای شهر تهران برگزار می‌شود

یکشنبه آینده انتخابات دومین سال شورای شهر تهران برگزار می‌شود

به گزارش ایرنا، ششمین دوره شورای اسلامی شهر تهران ۱۴ مردادماه سال گذشته کار خود را آغاز کرد و این دوره همچون دوره قبل خود با حضور ۲۱ نفر یک سال را پشت سر گذاشت.

با رای اعضای شورای اسلامی شهر تهران مهدی چمران به عنوان رئیس شورای اسلامی شهر تهران؛ پرویز سروری نائب رئیس؛ سید جعفر شربیانی نائب رئیس اول، سوده نجفی نائب رئیس دوم و علیرضا نادعلی به عنوان سخنگوی شورای شهر در یک سال گذشته مسئولیت داشته اند.

اعضای شورای شهر تهران همچنین ۶ کمیسیون تخصصی را تشکیل دادند که بر این اساس کمیسیون های فرهنگی – اجتماعی؛ سلامت، محیط زیست و خدمات شهری؛ معماری و شهرسازی، حمل و نقل و عمران؛ نظارت و حقوقی؛ برنامه و بودجه در شورای شهر فعالیت دارند.

بر اساس قانون، انتخابات هیات رئیسه شورای شهر هر سال یکبار برگزار می شود و تنها سخنگوی شورای شهر دوره ای ۲ ساله دارد.

علیرضا نادعلی درباره برگزاری انتخابات سال دوم هیات رئیسه شورای شهر در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: انتخابات شورای شهر برای سال دوم روز یکشنبه آتی برگزار می شود.

وی ادامه داد: درخصوص ریاست شورای شهر تهران در سال دوم انتظار همه اعضای شورا این است که آقای چمران برای سال دوم هم قبول زحمت کرده و به عنوان سند شورا و به عنوان کسی که محل اتحاد نظرهای مختلف در شورا هستند، رئیس شورا شود. همه با دیدگاه دینی و انقلابی و حل مسائل شهر و استفاده از تجارب ادوار گذشته آشنا هستیم و واقعا به حضور ایشان بیش از پیش نیاز داریم که روز یکشنبه این اتفاق خوب رقم می‌خورد.

منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا